Kategoria: Dom

24 marca 2023

Sztukateria na ścianie – czyli co to jest?

Sztukaterią nazywamy wszelkiego rodzaju wykończenia podłóg, ścian i sufitów o eleganckim charakterze. Te ozdoby, choć zwykle subtelne, dodają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Mogą przybierać różne formy, od prostych listew ściennych do bogato zdobionych rozet. Sztukaterię często spotkać można w kamienicach, eleganckich posiadłościach oraz luksusowych hotelach, a kojarzy się ona najbardziej z budownictwem renesansowym oraz barokowym. Jak dobrać sztukaterię do wnętrza?

20 kwietnia 2022

Papa termozgrzewalna. Co to i jakie ma zastosowanie w budownictwie?

Budując dom przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby stosować dobrej jakości materiały, które będą zapobiegać przedostawaniu się wody przez przegrody budynku, a tym samym niszczenia konstrukcji. Papa termozgrzewalna to bardzo dobrym materiał, dzięki któremu uzyskamy świetną izolację przeciwwodną. Jest stosowana zarówno przy budowie nowych domów, jak również modernizacji już istniejących.

27 stycznia 2021

Gałki meblowe – element ozdobny, który potrafi odmienić oblicze mebli

Meble stanowią jedne spośród tych elementów w każdym mieszkaniu, bez których nie można się obejść. Powinny być nie tylko praktyczne, ale również dobrze się prezentować. Jednakże cały urok urządzanego mieszkania w dużej mierze, zależny jest również od meblowych akcesoriów takich, jak chociażby gałki meblowe, uchwyty czy też innego typu okucia meblowe do mebli. Zdaje sobie z tego sprawę chyba każda osoba, a tym bardziej ta […]

29 października 2020

Gałki do mebli – dlaczego warto zadbać o te szczegóły?

Moda wnętrzarska z roku na rok po prostu się zmienia. Wszyscy chcą zarazem podążać za nowymi trendami, a przy tym nie wydawać zbytnio dużo pieniędzy na różnego rodzaju produkty. Prawdopodobnie właśnie dlatego staramy się znajdywać rozwiązania, które pozwalają nam na łatwe, szybkie, a przede wszystkim stosunkowo tanie dopasowanie zarówno dekoracji, jak i mebli do stylu, który wpada nam w oko. Jak to zrobić? Świetną propozycją jest […]

9 lipca 2020

Kolor dachu domu – skąd wziąć na niego pomysł i czy są jakieś ograniczenia?

Budując dom, bardzo często zastanawiamy się nad tym, jaki kolor elewacji wybrać, jak wykończyć go z zewnątrz czy też jak zagospodarować ogród, by był funkcjonalny i pasował do ogólnego stylu domu. Stosunkowo rzadko jednak myślimy o dachu, a konkretnie o jego kolorystyce. Dowiedz się, czy to dowolny wybór i co warto zrobić, wybierając kolor dachu.