Kategoria: Zdrowie

18 stycznia 2024

Jak przebiega zabieg falą uderzeniową?

Zabiegi medyczne wykorzystujące nowoczesne technologie stale ewoluują, przynosząc pacjentom nowe, skuteczne metody leczenia. Jednym z innowacyjnych podejść jest terapia falą uderzeniową, która zdobywa coraz większą popularność w dziedzinie medycyny. Skupiając się na zastosowaniach terapeutycznych, artykuł ten przybliży czytelnikowi, w jaki sposób przebiega zabieg falą uderzeniową oraz jakie korzyści niesie dla pacjentów.

19 grudnia 2023

Co obejmuje prowadzenie ciąży w ramach świadczeń NFZ?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, pełen emocji i oczekiwań. Aby zapewnić wsparcie przyszłym matkom, Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) oferuje kompleksowe świadczenia obejmujące prowadzenie ciąży. Dzięki temu programowi, przyszłe mamy mogą skorzystać z szerokiej gamy usług medycznych, mających na celu zapewnienie zdrowia zarówno dla nich, jak i ich dzieci.

18 grudnia 2023

Dlaczego wiele kobiet korzysta z prywatnych wizyt u ginekologa?

W dzisiejszym szybko zmieniającym się społeczeństwie, troska o zdrowie staje się priorytetem dla wielu kobiet. W tym kontekście coraz więcej pań decyduje się na prywatne wizyty u ginekologa. Czym zatem motywują się kobiety, kierując się ku prywatnej opiece medycznej nad tradycyjnym systemem publicznym? Analizując te zmiany, można dostrzec szereg czynników wpływających na rosnącą popularność prywatnych wizyt ginekologicznych.

26 lipca 2023

Jak zapobiegać powstawaniu kurzajek?

Kurzajki to nieestetyczne, bolesne i uporczywe zmiany skórne, które potrafią utrudnić życie. Powoduje je wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) i choć zwykle nie są groźne dla zdrowia, warto wiedzieć, jak zapobiegać ich powstawaniu oraz jak radzić sobie z nimi w przypadku gdy już się pojawią. W tym artykule omówimy trzy główne aspekty związane z kurzajkami – jak unikać zakażenia, jak dbać o skórę oraz metody leczenia.

11 marca 2022

Ginekolog – jak wybrać dobrego specjalistę?

Specjalizacja ginekologiczna dotyczy bardzo intymnej sfery każdej kobiety. Dlatego lekarz taki powinien cechować się poza odpowiednią wiedzą i sprzętem, również empatią. Dobry specjalista z gabinetu ginekologicznego musi zdrowiem swojej pacjentki zajmować się w sposób holistyczny. Często schorzenia ginekologiczne związane są także z innymi przypadłościami.

28 grudnia 2021

Wypadanie włosów – przyczyny i leczenie

Wypadanie włosów jest często spotykanym problemem w społeczeństwie. Mimo, że utrata pewnej liczby włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, ich nadmierne wypadanie może być objawem ogólnoustrojowej choroby, poważnych niedoborów witaminowych i mineralnych lub silnym stanem zapalnym organizmu. Znajomość przyczyny wypadania włosów jest czynnikiem, który pozwala na wprowadzenie skutecznego leczenia, które jest w stanie zahamować proces utraty kolejnych włosów. Co warto wiedzieć o wypadaniu włosów?