Kategoria: Dziecko

8 lipca 2020

Ćwiczymy pamięć dziecka, czyli gry, które mogą pomóc na każdym etapie życia maluszka

Jeszcze w brzuchu mamy dziecko zaczyna kształtować swoją pamięć. Zaczynają tworzyć się specjalne połączenia, które są gotowe, by w momencie urodzenia mózg mógł kształtować się w prawidłowy sposób, a dziecko mogło chłonąć wszystkie informacje niczym gąbka. W czasie rośnięcia, maluch potrzebuje wielu bodźców, a ich odpowiednie ukierunkowanie pozwoli Ci wydobyć z jego pamięci wszystko to, co najważniejsze. Tylko jak nauczyć dziecko pamiętania?

7 lipca 2020

Wypleń złe nawyki u swojego dziecka! Oto sprawdzone sposoby, które Ci pomogą

Dziecko po urodzeniu chłonie różne zachowania. To oznacza, że nie tylko te dobre, ale i złe pojawiają się w jego codzienności. To z kolei oznacza, że często musisz sobie poradzić z niewłaściwymi nawykami, które nabiera w okresie dorastania. Aby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy kilka sztuczek, które sprawią, że najczęstsze dziecięce przywary uda Ci się bardzo łatwo zmienić.

5 lipca 2020

Mamoza – czym jest i kiedy dopada Twoje dziecko?

Jeśli jesteś mamą, to albo już miałaś do czynienia z mamozą, albo dopiero do Ciebie dotrze. To zjawisko coraz bardziej popularne i pojawiające się naturalnie i impulsywnie u małych dzieci. Jeśli jeszcze tego nie miałaś, dowiedz się, czym jest, jak się objawia oraz jak sobie z nią radzić.

21 kwietnia 2020

Bezpłatne zajęcia z cyfrowych metod uczenia się dla dzieci online

Czas kwarantanny to doskonała okazja, żeby w kreatywny sposób doskonalić cyfrowe umiejętności najmłodszych miłośników nowych technologii. Fundacja CoderDojo Polska we współpracy z T-Mobile organizuje Fajną Akademię – bezpłatne zajęcia dla dzieci od 8 do 12 lat, w których można wziąć udział nie wychodząc z domu. Pierwsze warsztaty w oryginalnej formie ruszają już 25 kwietnia. Fajna Akademia w domowym zaciszu Zajęcia prowadzone w ramach Fajnej Akademii […]