Kategoria: Dziecko

9 marca 2023

Klub malucha – dlaczego warto zapisać tam dziecko?

Klub malucha to bezpieczna przestrzeń, w której można zostawić swoje dziecko. Dlaczego warto zapisać tam pociechę i w jaki sposób tego typu miejsce pomaga zapracowanym rodzicom w godzeniu obowiązków rodzinnych z zawodowymi?

23 stycznia 2022

Jakie zabawki ogrodowe warto kupić dzieciom?

Wiele osób marzy o pięknie prezentującym się ogrodzie, w którym można zrelaksować się w otoczeniu wspaniałych roślin. Pamiętajmy jednak, że planując relaks w ogrodzie dobrze jest pomyśleć także o najmłodszych członkach rodziny. Możemy np. pomyśleć o wyznaczeniu specjalnej strefy zabaw dla dzieci. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele interesujących zabawek, które warto mieć w swoim ogrodzie i które z całą pewnością umilą czas naszym dzieciom. […]

6 lipca 2021

Ciekawe pomysł na chłopięcą stylizację

Moda dziecięca to bardzo ważna kwestia. Pociechy również pragną dobrze wyglądać. Mają swoje potrzeby w tym zakresie i zainteresowania. W tym artykule poruszymy kwestie dotyczące mody chłopięcej. Sprawdź, co jest teraz popularne i na jakie elementy garderoby warto zwracać szczególną uwagę.

8 lipca 2020

Ćwiczymy pamięć dziecka, czyli gry, które mogą pomóc na każdym etapie życia maluszka

Jeszcze w brzuchu mamy dziecko zaczyna kształtować swoją pamięć. Zaczynają tworzyć się specjalne połączenia, które są gotowe, by w momencie urodzenia mózg mógł kształtować się w prawidłowy sposób, a dziecko mogło chłonąć wszystkie informacje niczym gąbka. W czasie rośnięcia, maluch potrzebuje wielu bodźców, a ich odpowiednie ukierunkowanie pozwoli Ci wydobyć z jego pamięci wszystko to, co najważniejsze. Tylko jak nauczyć dziecko pamiętania?