Kategoria: Różności

23 lipca 2020

Jakie korzyścią wiążą się z uczęszczaniem na kursy tańca?

Wśród rodzajów aktywności fizycznej, z której czerpie się najwięcej korzyści dla zdrowia znajduje się taniec. Tak naprawdę nie jest ważne, czy będzie to odmiana tańca towarzyskiego, nowoczesnego, czy latynoamerykańskiego. W każdym przypadku zauważalny jest pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną. Oczywiście przed skierowaniem swoich kroków do najbliższych szkół tańca, warto zapoznać się z ofertą kierowaną do osób zainteresowanych tą aktywnością.

5 lipca 2020

Pociągi na oponach, czyli szalony pomysł Michelin

Już od początku pociąg jest związany z poruszaniem się maszyny napędzanej silnikiem po szynach, czyli metalowych elementach położonych w danym rozstawie w równej odległości od siebie, prostopadle. Dziś właśnie w ten sposób poruszają się i najwolniejsze drezyny, i najszybsze superpociagi z Japonii czy Chin (choć nie wszystkie). Jednak jeszcze sto lat temu istniał pomysł, by autobusy, jeździły na szynach, nie zdejmując opon.

1 lipca 2020

Kosmiczne misje ludzkości, czyli nie tylko wyprawy na księżyc

Niedawno znów Amerykanie postanowili wysłać załogową misję w kosmos – po ponad dziesięciu latach przerwy. Z tej okazji zaczęto przypominać nie tylko okres, gdy USA było potęgą w kontekście kosmicznych penetracji, ale także, gdy człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. Jednak misje w kosmosie to nie tylko ten słynny krok. Poznaj je bliżej.

22 kwietnia 2020

Czy wiesz, czym jest tzw. responsive feeding?

Odpowiednio odżywiony brzuszek ma duże znaczenie dla harmonijnego wzrostu i dobrego samopoczucia malucha. Zbilansowana dieta niemowlęcia to gwarancja jego prawidłowego rozwoju i funkcjonowania w przyszłości. Troska o jadłospis niemowlęcia jest zatem inwestycją w jego zdrowie. Dowiedz się, jak rozpoznać, czy Twój maluch ma już pełny brzuszek, czy może nadal jest głodny. Czym jest responsive feeding? Responsive feeding to określenie na sposób karmienia malucha w reakcji […]

22 kwietnia 2020

Czarnogóra na cztery pory roku

Pozostając w domu można wykorzystać czas, aby, na razie wirtualnie, poznać nowe miejsca, nabrać chęci do podróży i wyruszyć w nią, kiedy to będzie możliwie. Svetlana Tomković, manager Narodowej Organizacji Turystycznej zapewnia, że Czarnogóra nie da o sobie zapomnieć, a na razie, poprzez obraz i dźwięk, chce dać chwilę relaksu i rozbudzić chęć do podróży. – Poprzez najnowszy film chcemy pokazać, że Czarnogóra, jej przyroda i […]