Kategoria: Moda i styl

25 marca 2021

Tkaniny bawełniane – jakie są ich właściwości i rodzaje?

Konsumenci stają się bardziej świadomi i coraz chętniej przed zakupem ubrań sprawdzają ich skład. Okazuje się, że to tkaniny bawełniane najczęściej wykorzystywane są w przemyśle odzieżowym. Na czym polega ich fenomen? Jednymi z głównych atutów materiału są jego wytrzymałość i naturalne pochodzenie. Co jeszcze?

17 listopada 2020

Bądź modna w Sylwestra!

Do Sylwestra już stosunkowo niedaleko. Jest to idealny moment, by wybrać nie tylko miejsce, w którym chcemy go spędzić, czy będzie to sylwester w Krakowie czy Wrocławiu, ale także pozyskać wiedzę jakie sukienki będą najmodniejsze w tym sezonie. Zatem czym powinna się charakteryzować nasza sylwestrowa stylizacja? Z pewnością te, które posiadają cekiny, frędzle oraz asymetrię. Oto kilka podpowiedzi dotyczących sylwestrowej kreacji.

9 lipca 2020

Koronawirus a ślub. Jak zamienić sukienkę z letniej na jesienno-zimową?

Pandemia wirusa, która jeszcze w styczniu opanowała Chiny, a w lutym całą Europę, sprawiła, że dziś sezon ślubny dopiero startuje, i to z bardzo dużym opóźnieniem i bezwładnością. Wszystko się zmieniło, więc i terminy zostały poprzesuwane. Wiele osób nie zdąży ze swoimi uroczystościami przed jesienią i zimą. Jak w takim razie dobrać sukienkę i czy warto brać ślub „poza sezonem”?

9 lipca 2020

Ślubny rustykalny, glamour, industrialny czy vintage – jakie style będą panowały w sezonie 2020?

Choć w tym roku sezon ślubny zdecydowanie zaczął się z opóźnieniem, a realizacja niektórych pomysłów nie będzie możliwa, dalej Polacy realizują swoje plany na tyle, na ile mogą. Coraz więcej par decyduje się wziąć ślub, który będzie miał motyw przewodni, by nie tylko oni, ale także sala, goście czy kościół pasowali do siebie. Dlatego przygotowałam mały przegląd ślubnych styli na lato 2020.

2 lipca 2020

Czy wiesz, dlaczego kapsułowa garderoba to hit tego roku?

W 2020 roku mamy już dość wszystkiego, co jest jednoliniowe. Trzeba robić wiele rzeczy na raz, działać na kilka frontów. A skoro my możemy być matką, żoną, kochanką, przyjaciółką, to otaczające nas przedmioty także. To znaczy mogą być wielofunkcyjne i takie też są smartfony, zegarki czy przyrządy do makijażu. Taka też chce być garderoba i dlatego kapsułowe ubrania to moda, która dopiero się zaczyna.

30 czerwca 2020

Nieszablonowy pomysł na upominek

Modna biżuteria handmade szturmem podbiła nasze serca. Znudzone powtarzalnymi wzorami i podobieństwem biżuterii masowej produkcji coraz częściej poszukujemy oryginalnych i niepowtarzalnych modeli tworzonych przez artystów z pasją. Twórcy biżuterii ręcznie robionej oferują nam dziś ogromny wybór ciekawych i jedynych w swoim rodzaju wzorów wisiorów, zawieszek, bransoletek i kolczyków. Wybierając produkty z duszą i sercem włożonym w ich powstanie, nie tylko wspieramy małych twórców i rzemieślników, […]