klub malucha
9 marca 2023

Klub malucha – dlaczego warto zapisać tam dziecko?

By redakcja serwisu

Klub malucha to bezpieczna przestrzeń, w której można zostawić swoje dziecko. Dlaczego warto zapisać tam pociechę i w jaki sposób tego typu miejsce pomaga zapracowanym rodzicom w godzeniu obowiązków rodzinnych z zawodowymi?

Klub malucha – kiedy warto rozważyć taką opcję?

Klub malucha w Łodzi to odpowiedź na potrzeby tych rodziców, którzy pracują w nienormowanych godzinach lub w niepełnym wymiarze czasu. Mogą wówczas dłużej przebywać ze swoimi dziećmi w ciągu dnia. Nie zmienia to jednak faktu, że bywają takie sytuacje, kiedy malucha należy oddać pod opiekę. Wówczas przydaje się klub malucha, w którym przebywa wykwalifikowana kadra, dbająca o atrakcyjność i różnorodność zajęć. Ćwiczenia korekcyjno-ruchowe, muzyczno-taneczne, dogoterapie, zajęcia logopedyczne, spotkania teatralne – to tylko część bogatej oferty tematycznej. Dziecko na pewno nie będzie się tu nudzić!

Klub malucha – dlaczego warto zostawić tu pociechę pod opieką?

Na korzyść tego typu rozwiązania przemawiają przede wszystkim długie godziny otwarcia. Elektroniczny dziennik ułatwia śledzenie zmian i postępów dziecka. Świetnie dobrany personel dba o dobrostan wszystkich dzieci. Wśród głównych strategii wychowawczych wymienia się Montessori i Reggio Emilia. Wielojęzyczne ciocie są w stanie porozumiewać się z dziećmi różnych narodowości. Filozofia rodzicielstwa bliskości wpływa korzystnie na proces wychowania malucha. Nastawienie na integrację oraz rozwijanie przyjaźni i kontaktów interpersonalnych również ma na celu socjalizację pociechy.

Dobrze dobrane menu, w którym znajdują się również świeże soki wzmacniają mały organizm. Spotkania z psychologiem pozwalają interweniować, gdy pojawią się różne problemy. W razie nagłych zdarzeń do dyspozycji rodziców pozostaje opieka pielęgniarsko-medyczna dla najmłodszych. Szereg korzyści przemawia za tym, aby oddać dziecko pod opiekę klubu malucha, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Warto zapoznać się z ofertą placówki, aby wiedzieć, czego można się spodziewać.