budowa domu
20 kwietnia 2022

Papa termozgrzewalna. Co to i jakie ma zastosowanie w budownictwie?

By redakcja serwisu

Budując dom przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby stosować dobrej jakości materiały, które będą zapobiegać przedostawaniu się wody przez przegrody budynku, a tym samym niszczenia konstrukcji. Papa termozgrzewalna to bardzo dobrym materiał, dzięki któremu uzyskamy świetną izolację przeciwwodną. Jest stosowana zarówno przy budowie nowych domów, jak również modernizacji już istniejących.

Wykonanie skutecznej izolacji przeciwwilgociowej jest niezwykle istotne jeżeli nie chcemy narazić się na powolną degradację konstrukcji budynku, osłabienie nośności, jak również konieczność wykonywania specjalistycznych remontów.

Woda, która przedostaje się przez niezabezpieczone przegrody obiektu budowlanego może wyrządzić bowiem wiele problemów. Może powodować osłabienie konstrukcji, korozję i pękanie elementów stalowych, jak również zawilgocenie materiału izolacyjnego. Wszystko to może sprawić, że bardzo szybko będziemy musieli liczyć się z koniecznością kompleksowego remontu.

Rozwiązaniem jest zastosowanie np. papy termozgrzewalnej, która stanowi bardzo dobrą barierę dla wody.

Czym jest papa termozgrzewalna?

Papa to jeden z podstawowych materiałów, który jest wykorzystywany w budownictwie. To nowoczesny materiał izolacyjny, który po pierwsze może zostać wykorzystany do kompleksowego pokrycia dachu, jak również do izolacji przeciwwodnej piwnic, posadzek, fundamentów.

Papa termozgrzewalna jest wydajna, elastyczna, rozciągliwa, odporna na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki pogodowe, jak również bardzo szczelna. Nie bez znaczenia jest słowo “termozgrzewalna”. Tego rodzaju papa montowana jest na gorąco, przy użyciu palnika.

Jakie są główne zalety papy termozgrzewalnej?

Oczywiście na rynku są różnego rodzaju materiały i przede wszystkim, gdy chcemy mieć pewność, że izolacja będzie skuteczna, powinniśmy ją aplikować zgodnie z technologią, jak również sprawić, że będzie ona dobrej jakości.

W zależności od tego, jakiej papy potrzebujemy, warto wybrać grubą, odporną na mróz i zmianę warunków, która się nie rozrywa i nie topi pod wpływem gorąca.

Główne zalety to przede wszystkim odporność na uszkodzenia, bardzo silne nasłonecznienie, mróz, niszczące działanie wiatru. Dobrej jakości papa termozgrzewalna idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy chcemy zaizolować posadzkę, fundamenty lub zabezpieczyć konstrukcję betonową przed wodą, a więc degradacją betonu i ryzykiem jego pękania.