27 stycznia 2021

Gałki meblowe – element ozdobny, który potrafi odmienić oblicze mebli

By Magda Paciorek

Meble stanowią jedne spośród tych elementów w każdym mieszkaniu, bez których nie można się obejść. Powinny być nie tylko praktyczne, ale również dobrze się prezentować. Jednakże cały urok urządzanego mieszkania w dużej mierze, zależny jest również od meblowych akcesoriów takich, jak chociażby gałki meblowe, uchwyty czy też innego typu okucia meblowe do mebli. Zdaje sobie z tego sprawę chyba każda osoba, a tym bardziej ta wrażliwa na piękno bezkompromisowe, jeśli chodzi o dobieranie rozwiązań wzorniczych w mieszkaniu czy też w domu. 

Uchwyty do mebli niczym biżuteria

Stwierdzenie, iż gałki i uchwyty do mebli, są niczym ozdobna biżuteria, nie jest wcale odkrywcze, ani też metaforyczne. Jest to fakt. Te porcelanowe, skórzane, drewniane, albo kryształowe elementy, mogą stanowić zwieńczenie komody, zabudowy kuchennej, szafy w sypialni, jak i każdego jednego mebla, który wyposażony jest w szuflady albo otwierane fronty. Zdecydowanie, najbardziej intrygujący będzie fakt, iż uchwyty meblowe, spełniające niegdyś wyłącznie funkcję praktyczną, mogły ,,wspiąć” się na wysoki poziom wyszukanego dodatku. Nierzadko, jeśli jakiś element jest ładny, traci swoją funkcjonalność i na odwrót – razem z podniesieniem funkcjonalności wybranej rzeczy, zatraceniu ulega jej estetyka. Niemniej jednak, taka prawidłowość nie dotyczy na szczęście uchwytów do mebli. Jak żaden inny element, potrafią być zarazem ozdobną biżuterią i maksymalnie funkcjonalną częścią mebli.   

Designerskie i ekskluzywne uchwyty do mebli

Stworzenie wnętrza w stylu ekskluzywnym, nie musi być zawsze związane z dużymi wydatkami. Wystarczy tylko dobranie właściwych dodatków, żeby wnętrza mogły stać się znacznie bardziej designerskie. Z uwagi na to, bardzo ciekawy dodatek stanowi możliwość instalacji wyjątkowych meblowych uchwytów, za sprawą których każde pomieszczenie, może stać się ciekawsze i przenosić domowników i ich gości w bajkowy świat ekskluzywnych pałaców.

W ofercie sklepów, znajdziemy nie tylko uchwyty takiego typu, zarówno firm zagranicznych, jak i tych polskich, które odznaczają się zastosowaniem najwyższej jakości surowców. Ponadto, oferta jest ciągle poszerzana, żeby możliwie było zaspokojenie nawet najbardziej wygórowanych wymogów klientów. Doskonale prezentujące się meblowe uchwyty, odznaczają się nie tylko wyrafinowanym, ale także eleganckim wyglądem. Dzięki temu pomieszczenia, gdzie je zastosowano, prezentują się bardzo ekskluzywnie.

Prawie jak pierścionek z diamentem

Wśród wielu produktów dostępnych na rynku, warto zwracać uwagę na akcesoria meblowe od polskich producentów. Wiele spośród oferowanych przez nich kolekcji, wpisuje się w tak zwane trendy glamour. Stylistyka takich produktów nawiązuje w sposób bezpośredni do wzornictwa z różnych krajów, takich jak Włochy, zaś lśniące kryształki, sprawiają, iż delikatne gałki i uchwyty w szczególny sposób potrafią podkreślać charakter danego mebla.

Dodajmy szyku i blasku naszym meblom

Glamour, może stać się każdy spośród elementów wystroju wnętrz: począwszy od wykonanego z kryształu żyrandola, aż do pozłacanych ramek na fotografie. Kolejną designerską ozdobą, mogą stać się także wracające do łąk gałki i uchwyty meblowe. Minimalistyczna moda, która ma na względzie meble bez żadnych uchwytów, traci ostatnimi czasy na znaczeniu (przede wszystkim z uwagi na brak funkcjonalności i trudności w utrzymaniu frontów w czystości) i zdecydowanie ustępuje nowoczesnym i ekskluzywnym akcesoriom do mebli.