aktywnosci w lecie
19 marca 2021

Jak produktywnie spędzić lato?

By redakcja serwisu

Nastały dla nas ciężkie czasy ograniczeń i utrzymywania dystansu społecznego, nie zmienia to natomiast faktu, że każdy z nas marzy o urlopie. Zablokowane przeloty samolotowe, uporczywa kwarantanna po powrocie do kraju oraz pozamykane granice nie sprzyjają atmosferze relaksu. Nie zmienia to faktu, że szczególnie w zimowe wieczory prawie każdy marzy o ciepłym słońcu na skórze, a jak wiadomo wakacje to idealny czas na urlop.

Czerp dobroci płynące ze słońca

Szacuje się, że ponad 90% polaków zmaga się z niedoborem witaminy D. Niedobór tej witaminy powoduje niedorozwój kości u dzieci, osteoporozę u kobiet po menopauzie, depresję, a nawet gorszy wygląd skóry, ponieważ jej brak może być przyczyną szybszego starzenia się komórek. Niektóre prace naukowe opisują korzystny wpływ witaminy D w profilaktyce nowotworów. Dodatkowo wpływa na obniżenie ryzyka zachorowania na zespół metaboliczny, w którego skład wchodzi cukrzyca, nadciśnienie i otyłość. Niezwykle ważne jest więc, aby słoneczne miesiące spędzać na zewnątrz opalając się, spędzając czas w ogrodzie lub na uprawianiu sportu. 

Postaw na sport

Ogród, działka, plaża- wszystkie te miejsca są wprost idealne do realizowania swoich sportowych pasji. Jak zacząć? Najlepiej jest zrobić krótką rozgrzewkę, która będzie polegała na paru ćwiczeniach polegających na rozciąganiu mięśni. Wykonaj je po pare powtórzeń w paru seriach.
Bardzo modnym sportem wsród ludzi posiadających własny kawałek działki jest
free badminton. Prosta forma rekreacji dla całej rodziny to świetna okazja do lepszego poznania się oraz do wspólnego spędzania czasu. Gra polega na przebijaniu lotki za pomocą rakiety przez siatkę po stronie przeciwnika. Zasady są naprawdę łatwe do nauczenia się dzięki czemu osoba w każdym wieku może uczestniczyć w zabawie. Na polskim rynku dostępne są wysokiej jakości rakiety oraz lotki. W popularnym sklepie sportowym Decathlon można kupić całe zestawy do rozgrywki w naprawdę przystępnym zakresie cenowym. 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Gorące letnie dni to perfekcyjny moment na zgubienie zbędnych, nagromadzonych po zimie kilogramów. Tylko czy warto męczyć się na siłowni kiedy na zewnątrz świeci dobroczynne słońce. Każdy ruch jest zdrowy, a więc wszelkie formy treningu np. intensywny spacer czy prace ogrodowe są dobrymi formami relaksu. W gorące dni nie należy się przemęczać, ponieważ może to być niebezpieczne dla zdrowia. Należy odpowiednio się nawadniać, najlepiej spożywać 3L wody w ciągu dnia. W celu utrzymania pięknej sylwetki pamiętaj też o zdrowej diecie, spożywaj dużo warzyw, owoców, a także jedz zdrowe tłuszcze i białka. Unikaj cukrów prostych takich jak słodycze, czekoladki i napoje słodzone.

Teraz już wiesz jak łatwo i przyjemnie spędzać czas na zewnątrz. Spróbuj czegoś nowego, postaw na coś czego jeszcze nie znasz i uprawiaj sport. Niech ćwiczenia przestaną Ci się kojarzyć z nieprzyjemną katorgą. A może wolisz postawić na opalanie i czytanie książki? Śmiało, rób to co lubisz, a dzięki temu z urlopu wrócisz piękna i z naładowanymi bateriami.