29 października 2020

Gałki do mebli – dlaczego warto zadbać o te szczegóły?

By Magda Paciorek

Moda wnętrzarska z roku na rok po prostu się zmienia. Wszyscy chcą zarazem podążać za nowymi trendami, a przy tym nie wydawać zbytnio dużo pieniędzy na różnego rodzaju produkty. Prawdopodobnie właśnie dlatego staramy się znajdywać rozwiązania, które pozwalają nam na łatwe, szybkie, a przede wszystkim stosunkowo tanie dopasowanie zarówno dekoracji, jak i mebli do stylu, który wpada nam w oko. Jak to zrobić? Świetną propozycją jest zakup nowych gałek do mebli. Mało to wie, że te nieduże elementy odgrywają bardzo ważną rolę w projektowanie wnętrz. Na czym się skupić w trakcie zakupu takich produktów.

Które cechy mebla są najistotniejsze?

Prawda jest taka, że odnawianie mebli może mieć naprawdę wiele różnych charakterów. W pewnych wypadkach zamierzamy dokonać renowacji danego produktu, a w innych przypadkach mamy na myśli zupełnie inne działanie, gdyż chcemy nadać mu elegancki wygląd nawiązujący do starego stylu. Mimo tego, że zamiary mogą się różnić to bez względu na efekt, jaki chcemy osiągnąć, musimy skupić się na dokładnie tych samych elementach. Bardzo często spora część z nas zwraca szczególną uwagę na ogólny wygląd danego mebla, który oczywiście jest bardzo istotny, jednak to szczegóły sprawiają, że dany produkt będzie zapierał ludziom dech w piersiach lub wręcz przeciwnie. Niezwykle dużą rolę odgrywają często zapomniane gałki lub uchwyty meblowe. Aktualnie na rynku możemy się spotkać z takimi produktów, dlatego każdy z nas z pewnością znajdzie coś, co wpadnie mu w oko.

Ogromny wybór gałek meblowych

Jeszcze jakiś czas temu w sklepach dostępne było zaledwie kilka wzorów gałek do mebli i niezbyt dużo modeli uchwytów do mebli. Prawda jest jednak taka, że sytuacja obecnie wygląda zupełnie inaczej, a na rynku aż roi się od tysięcy artykułów tego typu, które zachwycają nawet najbardziej wymagające osoby. Z racji tego, że wybór jest po prostu ogromny, każda osoba jest w stanie wybrać coś, co idealnie wpasuje się do wystroju jego wnętrza. Ludzie, dla których romantyczne klimaty to całe życie powinny z pewnością zdecydować się na ceramiczne gałki meblowe, które zostały udekorowane botanicznymi wzorami. Z kolei sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku, gdy jesteśmy zwolennikami starożytności. W takich wypadkach należy postawić na uchwyty do mebli, które stylizowane są w egipskim klimacie. Produkty tego typu bardzo często wykonane są z odlewów żeliwnych, dlatego wyglądają one po prostu obłędnie. Przypominają nam one dawne lata, co przypada do gustu niemałej liczbie osób. Nie możemy jednak nie wspomnieć o tym, że jeśli zamierzamy odnawiać swoje uchwyty do mebli, powinniśmy zdecydować się na klasykę i zakupić prostą formę kuli.

Gałki do mebli – na czym się skupić w czasie zakupów?

Najważniejsze jest to, aby zwrócić uwagę na styl naszego pomieszczenia i do niego dopasować kupowane gałki meblowe. Produkty tego typu powinny tworzyć zwartą całość z meblem, w jakim zostaną zamontowane. Nie możemy jednak nie wspomnieć, że równie istotne jest funkcja użytkowa takich artykułów. Właśnie dlatego uchwyty do mebli nie mogą utrudniać mieszkańcom domy korzystania z konkretnego mebla. W związku z tym szafy oraz szuflady, które są użytkowane stosunkowo często, muszą zostać wyposażone w naprawdę solidne gałki do mebli, które poradzą sobie z licznymi przeciwnościami losu. Jeśli zatem szukamy wysokiej jakości rozwiązania, powinniśmy skupić się na materiale, z jakiego produkowane są dane produkty. Nie możemy również nie wspomnieć o pielęgnacji uchwytów, która jest niezbędna, jeśli chcemy, aby służyły one nam przez wiele lat.