bielizna
21 grudnia 2021

Typy biustonoszy – podział ze względu na typy miseczek

By redakcja serwisu

Bielizna damska to bez wątpienia temat-rzeka! Dla przykładu weźmy stanik. Ten element damskiej garderoby można podzielić na wiele rodzajów, m.in. według typów miseczek. Możemy wyróżnić biustonosze półusztywniane, miękkie, usztywniane i wiele, wiele innych. W dzisiejszym artykule krótko scharakteryzujemy poszczególne, najpopularniejsze typy staników.

Rodzaje staników – podział ze względu na usztywnienie miseczek

Zacznijmy od staników miękkich. Ich miseczki pozbawione są jakiegokolwiek wypełnienia czy gąbki. Tego typu miseczka, występuje zarówno w stanikach z fiszbinami, jak i w tych bez nich. W ostatnim czasie największym powodzeniem cieszą się staniki miękkie uszyte ze zwiewnych, przejrzystych materiałów lub koronek.

Nie jest prawdą, że panie obdarzone obfitym biustem powinny unikać staników o miękkich miseczkach. Wszystko zależy od rodzaju materiału, oraz konstrukcji stanika – odpowiednio skrojony, uszyty z wysokiej jakości materiałów biustonosz podtrzyma i świetnie wymodeluje nawet duże piersi.

bielizna

Biustonosze półusztywniane dolną część miseczki mają usztywnioną za pomocą pianki lub gąbki, natomiast część górna wykonana jest z miękkiego materiału. Może to także być koronka lub udekorowana haftem bądź kryształkami siateczka. Dzięki usztywnieniu pięknie podtrzymują biust i sprawiają, że znakomicie się on prezentuje pod ubraniem.

Z kolei w przypadku staników usztywnianych, miseczki wyłożone są materiałem usztywniającym w całości. Niekoniecznie muszą one powiększać biust. Wszystko zależy od rodzaju wypełnienia i zastosowania wkładek. Jeżeli komuś zależy na wyeksponowaniu dekoltu, warto postawić na stanik usztywniany, typu push-up wzbogacony o wkładki wypełnione żelem, powietrzem lub wymodelowaną pianką, które „wypychają” piersi ku górze, sprawiając, że wydają się większe.

Biustonosze z fiszbinami czy bez?

Biustonosze półusztywniane, miękkie i całkowicie usztywniane mogą występować w wersji z, lub bez fiszbinów. Fiszbiny to półkoliste elementy wszywane w dolny obrys miseczki. Mogą być wykonane z metalu, lub z wytrzymałego plastiku. Staniki z fiszbinami są często polecane przy biustach dużych, ponieważ odciążają one ramiona. Rozmiar miseczki takiego stanika powinien zostać odpowiednio dobrany, ponieważ w przeciwnym razie fiszbiny mogą wpijać się w ciało i powodować dyskomfort.

Staniki bez fiszbin polecane są dla kobiet, dla których fiszbiny z różnych przyczyn są niewygodne, oraz dla pań na końcowym etapie ciąży. Ich znakiem szczególnym są wysoko zabudowane miseczki. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku braku fiszbin, które stanowią swojego rodzaju rusztowanie, to materiał musi przejąć funkcję podtrzymywania biustu.

Jaki biustonosz założyć pod dopasowane ubranie tak, aby się nie odznaczał?

Zdarza się, że staniki wyraźnie przebijają przez dopasowane ubrania, wykonane z niektórych tkanin. Jeżeli chcemy zminimalizować ten efekt, warto sięgnąć po staniki bezszwowe. Najlepiej sprawdzą się modele z miseczkami modelowanymi termicznie.

Partnerem materiału jest Kinga – Twoja bielizna damska.