nogi dziewczyny w basenie
20 sierpnia 2021

Laserowa depilacja – czy warto za nią płacić? Sprawdzamy jej zalety i wady

By redakcja serwisu

Depilacja laserem jest jedną z najnowocześniejszych form usuwania zbędnego owłosienia. Za jej pomocą można zlikwidować niepotrzebne włoski w praktycznie każdej części ciała. Po depilacji laserem włoski nie odrastają latami, a skóra jest wtedy wyjątkowo gładka i wolna od podrażnień. Jednym minusem depilacji laserowej jest jej spora cena. Czy warto z niej korzystać?

Na czym polega laserowa depilacja włosków?

Pod pojęciem depilacji znajduje się szeroka gama różnych zabiegów pozwalających na usunięcie zbędnego owłosienia. Może ona odbywać się za pomocą depilatorów mechanicznych, przez woskowanie, stosowanie pasty cukrowej czy też z użyciem depilatorów IPL. Gdy jednak chodzi o skuteczność i trwałość, najlepsze efekty daje depilacja laserowa.

Depilacja laserowa to zabieg polegający na naświetlaniu owłosionej skóry za pomocą specjalnego urządzenia do depilacji laserowej. Emitowana przez niego wiązka laserowa powoduje wtedy miejscowe uszkodzenie mieszka włosowego i przez to usunięcie całego włoska, który nie odrasta ponownie.

Atutem depilacji laserowej jest brak konieczności powtarzania zabiegu po wykonaniu serii zalecanych procedur – zwykle od 3 do 5. Po tym czasie włoski są usunięte praktycznie całkowicie, a skóra pozostaje aksamitne gładka na lata. Czasami, co kilka lat, konieczne jest wykonanie zabiegu przypominającego, by usunąć odrastające włoski.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej?

Laserowa depilacja włosków jest zabiegiem, z którego może skorzystać obecnie niemalże każda osoba, która nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Obecnie jest to możliwe także w przypadku włosków jasnych – blond, rudych i siwych, ponieważ w gabinetach można spotkać już lasery, które radzą sobie nie tylko z ciemnym owłosieniem.

Depilacja laserowa może być prowadzona zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Stosowana jest ona w celu pozbycia się owłosienia z różnych części ciała, na przykład jak:

  • nogi,
  • ręce,
  • strefa bikini,
  • pachy,
  • brzuch,
  • plecy,
  • pośladki,
  • twarz.

Profesjonalna laserowa depilacja Trójmiasto – z ofertami gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej prowadzących zabiegi w Trójmieście można zapoznać się bliżej online.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Pod kątem kosztów depilacja laserem jest procedurą dość drogą, jednak w perspektywie czasu opłacalną. Zwykle za wydepilowanie nóg trzeba zapłacić cenę od około 2 tysięcy złotych do 3 tysięcy złotych – to cena za 4-5 zabiegów na całe nogi. Z kolei wydepilowanie pach to wydatek około 800 złotych.

Zatem dla wielu osób jest to bardzo korzystna propozycja, biorąc wtedy pod uwagę fakt, że wykonanie serii zabiegów pozwala na uzyskanie gładkiej skóry na długi czas i tym samym pozwala na zaoszczędzenie sporej kwoty na zakupie golarek, wosków.