Sterylizatory UV dla smartfonów
3 lipca 2020

Sterylizatory UV dla smartfonów – nowa oferta Samsunga

By redakcja serwisu

Nie da się ukryć, że na szybką odpowiedź firm technologicznych na sytuację z pandemią i koronawirusem nie musieliśmy czekać. Coraz to nowe informacje wypływają, pokazując, jak wiele nowoczesnych urządzeń zaczyna mieć wpływ na to, jak radzimy sobie z wirusem. Jedną z tendencji jest przecież czyszczenie smartfonów i właśnie w tym kierunku poszedł Samsung.

Dlaczego warto stosować sterylizację telefonów?

Temat sterylizowania telefonów komórkowych dosięgnął nas w dobie koronawirusa, jednak nie da się ukryć, że jego znaczenie powinno być dla nas jasne już wcześniej. Chodzi bowiem o to, by jak najwięcej zarazków z powierzchni telefonu zostało zneutralizowanych, a przecież, jak pokazują badania, to jeden z najbardziej zanieczyszczonych przedmiotów codziennego użytku, który na dodatek znajduje się z nami wszędzie i w każdej pozycji. To oznacza, że codziennie wkładamy sobie do ust mnóstwo bakterii i wirusów, przez co przenoszone są o wiele szybciej. Dlatego wiele osób zaczęło czyścic swój smartfon niezależnie od tego, że na świecie zapanowała pandemia.

Urządzenie Samsunga na razie w Tajlandii

Koreańska firma, jedna z najbardziej popularnych, jeśli chodzi o produkcję smartfonów, smartwatchy oraz telewizorów, wprowadziła nowość na rynek, na razie w Tajlandii. Kosztuje równowartość 200 złotych i jest sterylizatorem dla telefonów Samsung. Działa na zasadzie promieniowania UV, które w 10 minut jest w stanie zneutralizować około 99% bakterii i wirusów znajdujących się na powierzchni urządzenia, a przy tym nie ryzykujesz, że coś uszkodzi się w Twoim telefonie.

Trzeba jednak pamiętać, że w Samsungu nic nie może być tylko gadżetem do jednego, więc multifunkcjonalność widać także w tej sytuacji. Mamy tu bowiem nie tylko sterylizator do smartfonów z UV, ale także baterię do telefonu. Ładowanie odbywa się oczywiście bezprzewodowo, dzięki czemu w trakcie dziesięciominutowej sesji jest w stanie podładować baterię do 2/3 jej zawartości. W taki sposób łączysz czyszczenie smartfona z zarazków oraz ładowanie go, by służył Ci dłużej bez żadnych problemów.

Wymiary i skuteczność urządzenia od Samsunga

Czy inne telefony także można sterylizować? Trudno powiedzieć, ale skrzynka do naświetlania, bo tak wygląda ten gadżet, ma wymiary 22,8 x 12,8 x 4,9 cm, więc wszystkie smartfony z ekranami niemalże 7 cali powinny się zmieścić. Oczywiście sterylizator działa także dla innych urządzeń koreańskiego producenta, między innymi z słuchawkami czy zegarkami. Myślicie, że warto tego spróbować?