Style ślubne w 2020
9 lipca 2020

Ślubny rustykalny, glamour, industrialny czy vintage – jakie style będą panowały w sezonie 2020?

By redakcja serwisu

Choć w tym roku sezon ślubny zdecydowanie zaczął się z opóźnieniem, a realizacja niektórych pomysłów nie będzie możliwa, dalej Polacy realizują swoje plany na tyle, na ile mogą. Coraz więcej par decyduje się wziąć ślub, który będzie miał motyw przewodni, by nie tylko oni, ale także sala, goście czy kościół pasowali do siebie. Dlatego przygotowałam mały przegląd ślubnych styli na lato 2020.

Rustykalność, wsiowość zawsze w modzie

Styl oparty na wiejskim blichtrze i pięknie polskiego „zaścianka” to nie tylko wielkie drewniane stoły uginające się od jedzenia w chatach krytych strzechą. Oczywiście sala to jedno, ale cała stylizacja modowa jest ważna. Królują więc delikatne koronki, prostota, mogą pojawić się elementy jutowe oraz materiały całkowicie naturalne. Do tego kwiaty w jasnych kolorach. W stroju może pojawić się drewno, np. w postaci muchy pana młodego. Wszystko musi wyglądać, jakby było niedokończone. Kolory? Spokojne odcienie natury: biel, beże, brąz oraz zieleń końca lata.

Glamour dla lubiących splendor i blask

To chyba najbardziej szalony styl ślubny, który operuje bardzo różnorodnymi i często charakterystycznymi środkami wyrazu. Tutaj możesz zaaranżować salę szalonymi dekoracjami, mnóstwem brokatu czy złotem. Wszystko może świecić, także Twoja suknia ślubna, która może mieć złote elementy i dodatki. Trzeba tylko uważać, by nie przesadzić, a wszystko mieściło się w określonych ramach. Glamour to klasa i szyk, także w kolorach, gdzie sprawdzają się róże, fiolety i niektóre odcienie niebieskiego.

Industrialny styl, który przenika z wnętrz do ślubów

Jeszcze kilka lat temu nikt nie powiedziałby, że organizacja ślubu industrialnego to coś, co kogokolwiek interesuje. Wciąż jest to domena naszych mieszkań, jednak już powoli biel sukni ślubnej pojawia się na tle rur, kabli i prostych, nieokrzesanych form budowlanych. Miejscem wesela może być np. stara fabryka, gdzie są cegły, dużo betonu czy rury właśnie. Łączy się metalowe elementy, także w stroju pary młodej, z zieloną roślinnością. Stawia się też na przestrzeń, wysokie sufity, niemalże brak dekoracji i proste sukienki i garnitury – praktyczne i piękne jednocześnie.

Vintage zawsze w modzie

Na koniec kilka słów o stylu, który ewoluuje, ale jest obecny przez cały czas. Kiedyś czasy vintage oznaczały lata dwudzieste, dziś to pięćdziesiąte i sześćdziesiąte. Prostota, dopasowanie szczegółów, kolory beżowe i brązowe oraz fascynacja Ameryką tamtych lat są wciąż widoczne na polskim weselu i będą także w 2020 roku.