praca zdalna
29 kwietnia 2021

Praca dla kobiet w czasach pandemii – postaw na pracę zdalną!

By redakcja serwisu

Praca zdalna z roku na rok zyskiwała na coraz większej popularności, jednak to pojawienie się koronawirusa sprawiło, że znalazła się na równi z pracą stacjonarną. Do niedawna osoby pracujące z domu mogły być postrzegane jako te, które całymi dniami nic nie robią. Wychodzisz na zakupy w samo południe? Z pewnością niejeden sąsiad uważał, że żyjesz na utrzymaniu małżonka lub rodziców. Koronawirus zweryfikował postrzeganie pracy zdalnej, a przede wszystkim udowodnił niedowiarkom, że kobiety pracujące z domu mogą zarabiać tyle samo, co pracując stacjonarnie – czasami nawet więcej.

Gdzie szukać pracy zdalnej?

Obecnie znalezienie pracy zdalnej nie sprawia tak wielu kłopotów, jak jeszcze kilka lat temu. Dziś wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką by rozpocząć pracę w firmie, która poszukuje pracowników zdalnych. Dla kobiet, które interesuje praca Nowy Sącz znajdzie się wiele dostępnych ofert pracy z domu. Na jakie stanowiska możesz aplikować?

Zdalna asystentka

Zawód, który jeszcze kilka lat temu w przypadku wielu osób był powodem drwin, dziś staje się niezwykle popularny w naszym kraju. W Stanach Zjednoczonych został on doceniony znacznie wcześniej. Dodatkowo amerykanie wykorzystują jego zalety do maksimum – korzystają z usług zdalnej asystentki z innych regionów świata, gdzie jest inna strefa czasowa. Dzięki temu wysyłając zlecenie wieczorem mogą go oczekiwać wczesnym rankiem, ponieważ osoba nad nim pracująca wykonywała swoje zadania nie w nocy, a w dzień. Zakres zadań sekretarki online jest bardzo szeroki. Warto jednak rozważyć podjęcie się tego stanowiska ze względu na atrakcyjne zarobki i możliwość stałego rozwoju.

Digital marketing

Pojawienie się mediów społecznościowych odmieniło nie tylko nasze codzienne funkcjonowanie, ale także rynek pracy. Obecnie powstaje coraz więcej stanowisk związanych z social mediami – w tym również marketingiem online. Głównymi zadaniami należącymi do osób pracujących na tym stanowisku jest projektowanie i wdrażanie reklam, pozyskiwanie leadów, tworzenie i prowadzenie strategii marketingowej czy stałe analizowanie trendów branżowych.

Najważniejszą zaletą pracy związanej z nowymi mediami jest to, że w wielu przypadkach pracodawca nie oczekuje wykształcenia. Wynika to z prostego faktu – osób posiadających wykształcenie ściśle związane z konkretnymi social mediami, które pojawiły się zaledwie kilka lat temu, jest niewiele.