dbanie o wlosy
6 maja 2021

Sposoby na wzmacnianie włosów

By redakcja serwisu

Każda kobieta marzy o tym, by jej włosy były silne i pełne blasku. Niestety natura jest przewrotna, przez co panie bardzo często mają problemy z włosami, które są słabe, szybko wypadają, wolno rosną, a co więcej są łamliwe i pozbawione blasku. Zastanawiasz się jak poprawić wygląd i kondycję swoich kosmyków? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jakie zasady pielęgnacji oraz składniki odżywcze są niezbędne do utrzymania pasm włosów w dobrej kondycji.

Zadbaj o prawidłową pielęgnację włosów

Jeśli chcesz, by Twoje włosy były silne i zdrowe, to konieczne jest zadbanie o ich prawidłową pielęgnację. Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w Twojej łazience? Nie może zabraknąć szamponu do włosów, dzięki któremu możliwe będzie usunięcie zabrudzeń i nadmiaru sebum nie tylko z pasm włosów, ale również skóry głowy. Dzięki temu kosmyki będą świeże, zaś skóra lepiej przyjmie składniki odżywcze pochodzące z innych kosmetyków. Polecane jest również stosowanie odżywki do włosów, która zadba o to, by kosmyki były silne, a ich wygląd znacząco się poprawił. Warto jednak pamiętać o tym, że powinny być dopasowane do rodzaju włosów i ich potrzeb.

Wzmacnianie włosów – czy suplementy diety to dobry pomysł?

Włosy potrzebują składników odżywczych, które są niezbędne do ich prawidłowego wzrostu. Niedobory niektórych witamin i minerałów może przyczynić się do osłabienia cebulek włosów, przez co kosmyki staną się podatne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, mechanicznych i atmosferycznych. Niestety nawet dobrze zbilansowana dieta może nie pokrywać zapotrzebowania organizmu na niektóre składniki odżywcze. To właśnie dlatego polecane są tabletki na włosy z biotyną, które będą wzmacniać kosmyki, pobudzić cebulki do wzrostu. Ich stosowanie przełoży się na zwiększenie gęstości i długości kosmyków. Dodatkowo zwiększy się ich odporność na uszkodzenia. Gdzie ich szukać? Apteka internetowa to miejsce, gdzie można bez trudu znaleźć odpowiednie suplementy diety na wzmocnienie włosów. Warto jednak pamiętać, że zanim zdecydujesz się na ich stosowanie konieczne jest zapoznanie się z zaleceniami producentów.

Częste obcinanie końcówek

To wydawać się może dość nietypowy sposób na wzmocnienie włosów, jednak regularne przecinanie końcówek przyśpieszy wzrost włosów, a co więcej sprawi, że staną się silne. Wystarczy przycinanie jednego centymetra miesięcznie.

Zastosuj się do wyżej wymienionych zasad i przekonaj się, że wygląd Twoich włosów znacząco się poprawi.