25 kwietnia 2021

Jak podziękować Mamie?

By Magda Paciorek

Dzień Mamy to jeden z najważniejszych dni w roku. Niezależnie od tego, czy dziećmi są maluszki, czy są to już nieco podrośnięte szkraby w tym dniu warto przypomnieć mamie, jaka jest ważna oraz przywołać najważniejsze momenty w życiu. Prawdą jest, iż nic nie będzie tak dobrą i adekwatną pomocą w tym zadaniu, jak fotografie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o świetnych pomysłach oraz inspiracjach związanych z Dniem Mamy koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dzięki naszym pomysłom możesz zachwycić mamę oraz wywołać na jej twarzy promienny uśmiech.

Fotoksiążka na Dzień Mamy

Istotną kwestią podczas wyboru prezentu dla mamy jest wiek dziecka oraz jego mamy. Jeżeli maluszek jest jeszcze za mały, aby samodzielnie przygotować prezent z pewnością z pomocą przyjdzie osoba starsza, na przykład tata lub babcia i pomoże dziecku stworzyć wspaniały prezent dla mamy maluszka. Warto wiedzieć, iż mamy, które niedawno urodziły swoje maleństwo obchodzą Dzień Mamy w niezwykły oraz niepowtarzalny sposób. Jest to związane z faktem, iż dopiero co zaczynają się one uczyć, jak odnaleźć się w nowej roli oraz poznają świat na nowo z perspektywy młodej matki. Pierwszy tego rodzaju dzień w życiu to wyjątkowy czas, który zdecydowanie wymaga odpowiedniej celebracji. To samo tyczy się mam, które dopiero spodziewają się w życiu. Tego rodzaju czas daje do myślenia i skłania do refleksji. Z tego też powodu Dzień Matki w przypadku młodych mam trzeba uczcić w szczególny sposób i zadbać o nie.

Dobrym pomysłem może być na przykład wyjątkowa fotoksiążka ze zdjęciami. Na fotografiach mogą być uwiecznione różne zdjęcia wykonane w okresie trwania ciąży oraz już po narodzinach dziecka. W fotoksiążce można także umieścić portrety samego maluszka, a także jego rodziców i najbliższej rodziny. Nie jest to żadnym problemem, ponieważ wszyscy mamy tendencję do robienia małemu dziecku mnóstwa zdjęć, szczególnie takiemu, które dopiero co przyszło na świat. Tego rodzaju chwile trzeba uwieczniać, dlatego też znalezienie kilku zdjęć najlepiej ukazujących wyjątkowość oraz ulotność danej chwili nie powinno być zadaniem trudnym – lub też wręcz przeciwnie. Czasami zdjęć udanych jest tak wiele, iż trudno się zdecydować i wybrać, które jest najbardziej odpowiednie do danej fotoksiążki. W takich wypadkach warto zrobić kolaż i po prostu ująć wszystkie zdjęcia na poszczególnych kartach fotoksiążki. Warto dodać, iż tego rodzaju propozycja jest odpowiednia także w przypadku nieco lub znacznie „starszych” dzieci. Także osoby już dorosłe mogą z powodzeniem wykorzystać pomysł z fotoksiążką i wcielić go w życie. Jeżeli uda się dziecku wyszperać gdzieś z rodzinnych albumów stare zdjęcia to można je na przykład zeskanować i następnie umieścić w albumie. Jeżeli skanowanie zdjęć będzie wykonane przez profesjonalistę, to zdjęcia będą bardzo dobrej jakości, dzięki czemu fotoalbum będzie prezentować się doskonale i będzie wspaniale oddawał wyjątkowość Dnia Matki, natomiast oryginały starych zdjęć będą mogły być z powodzeniem odłożone z powrotem do rodzinnych albumów. Dodatkowo do kopii starych zdjęć można oczywiście dołożyć wiele nowszych, z różnych okresów w życiu. Jak wiadomo, jeżeli dziecko jest już dość duże lub wręcz dorosłe to nie sposób umieścić w jednej fotoksiążce wszystkich zdjęć wykonanych przez całe życie, szczególnie w przypadku, gdy na przykład ktoś z rodziny jest akurat miłośnikiem fotografii 🙂 W takim wypadku można powybierać zdjęcia, które najlepiej oddają piękno relacji, która łączy dziecko z matką oraz resztą rodziny i które w jakiś sposób podkreślą uczucia, którymi dziecko darzy mamę.

Jeszcze więcej pomysłów

Jeżeli zdecydujemy się na stworzenie dla mamy wyjątkowej fotoksiążki to warto jeszcze podkreślić charakter tego wyjątkowego prezentu i zadbać także o jego szatę graficzną, w tym wypadku o okładkę. Można pokusić się nie tylko o wspaniałą ilustrację lub też zdjęcie główne uwidoczniające najlepiej całą rodzinę, ale także o obwolutę, która zabezpieczy prezent przed zniszczeniem na długie lata. Dzięki takiemu prezentowi mama na pewno poczuje się doceniona oraz niezwykle się ucieszy.