ubezpieczenie na zycie
15 sierpnia 2022

Polisa na życie z możliwością oszczędzania – co to takiego?

By redakcja serwisu

Ze względu na fakt, że takie produkty ubezpieczeniowe jak polisa na życie cieszą się coraz większym powodzeniem, obecnie na rynku możemy znaleźć różnorodne oferty proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Różnią się one pod wieloma względami, m.in. ostatecznym kosztem, zakresem ochrony czy też dodatkowymi benefitami, które w wielu przypadkach mogą się okazać przydatne. Jednym z takich produktów jest polisa na życie z możliwością oszczędzania – na czym polega to rozwiązanie?

Polisa na życie i oszczędzanie w jednym

Polisa na życie to produkt, który pozwoli nam cieszyć się wieloma korzyściami. Jest to przede wszystkim zabezpieczenie finansowe dla nas i naszych najbliższych. W ramach umowy, jeżeli dojdzie do sytuacji losowej, która zachwieje budżetem domowym, znacząco obniży standard życia rodziny lub też uniemożliwi osiąganie dochodów, możemy liczyć na wypłatę stosownego odszkodowania. Świadczenia wypłacane są np. w przypadku śmierci ubezpieczonego, wypadku, trwałego uszczerbku na zdrowiu, długotrwałego pobytu w szpitalu, przewlekłej choroby, a nawet utraty pracy.

Coraz częściej polisy na życie oferowane przez ubezpieczalnie proponują także dodatkowe rozwiązania, które mają na celu jeszcze bardziej zwiększyć komfort i poczucie bezpieczeństwa ubezpieczonego. Tak jest właśnie w przypadku ubezpieczenia na życie z możliwością oszczędzania. Jest to produkt, który łączy w sobie podstawowe warunki polisy na życie oraz formę gromadzenia kapitału na przyszłość. Wówczas nie musimy np. zastanawiać się nad założeniem lokaty oszczędnościowej, zamiast tego środki będą gromadzone przez towarzystwo ubezpieczeniowe i przekazane nam w momencie wskazanym w umowie.

Polisa na życie z oszczędzaniem, czyli zabezpieczenie na przyszłość

Co sprawia, że polisa na życie z możliwością oszczędzania może być dla nas odpowiednim wyborem? Przede wszystkim zyskujemy tutaj naprawdę korzystne warunki oszczędzania, które trudno byłoby osiągnąć poprzez prowadzenie chociażby standardowego konta oszczędnościowego, zwłaszcza przy obecnie niskim oprocentowaniu. Dzięki temu nasze pieniądze są odkładane w bezpieczny i regularny sposób w ramach składki na polisę. Tym samym nie musimy samodzielnie pamiętać o tym, by systematycznie przelewać jakąś kwotę na lokatę.

Zgromadzone w ramach polisy na życie pieniądze mogą natomiast okazać się bardzo przydatne w przyszłości. Przykładowo będą dla nas solidnym zapleczem finansowym na czas emerytury, a jak wiadomo, świadczenia emerytalne w Polsce często są dalekie od oczekiwań. Środki uzyskane poprzez polisę będą mogły zostać wykorzystane także w inny sposób, np. na realizację naszych marzeń i pasji lub jako zabezpieczenie naszych dzieci i rodziny.

Jak wykupić ubezpieczenie na życie z oszczędzaniem?

Polisa na życie z możliwością oszczędzania znajdzie się w ofercie niektórych towarzystw ubezpieczeniowych. Warto przed podpisaniem umowy z ubezpieczalnią dokładnie omówić warunki umowy, w tym ustalić kwotę ubezpieczenia oraz moment, w którym będzie możliwa wypłata zgromadzonych pieniędzy.