Piękne wnętrza
2 lipca 2020

Piękniejsze wnętrze, piękniejszy dom, piękniejsza Ty? Sprawdź, jak zadbać o te trzy rzeczy na raz

By redakcja serwisu

Każda z nas marzyła kiedyś, by mieszkać w najlepszym wnętrzu, jakie tylko można sobie wymarzyć. Dziś same kształtujemy swoje mieszkania czy domy. Ale czy robimy to tak, jak lubimy czy raczej tak, jak nam się uda? Czy przykładasz do tego jakąś większą wagę? Być może, ale jeśli nie, to pokażę Ci, jak możesz to robić.

Zadbaj o sztukę

Twoje mieszkanie wydaje się nudne? To może być problem ścian. Musisz je ożywić, wybierając jakiś obraz, portret czy inną ozdobę. Sztuka we wnętrzu sprawdza się znakomicie i świetnie dopasuje się nie tylko do industrialnego wnętrza XXI wieku, ale także do stylu skandynawskiego czy angielskiego retro. Aby było oryginalnie, unikatowo i pięknie zwróć się do lokalnych studentów Akademii Sztuk Pięknych. Na pewno zechcą namalować dla Ciebie coś niezwykłego za wcale nie tak duże pieniądze.

Mebel, który wszystko zmienia

Ekstrawagancja we wnętrzu pozwoli Ci na przyjemność poza domem. Wystarczy jeden ciekawy mebel, który nie musi być od razu jednym z antyków z czasów Ludwika XIV. Ale warto postawić na jeden element pozornie zupełnie niepasujący lub nadający zupełnie innego tonu we wnętrzu. Na przykład może to być mały stoliczek, starodawny dywan w perski wzór czy komoda sprzed kilku epok. Zobaczysz, że wnętrze będzie wyglądało o wiele ciekawiej, a na pewno nie do przejścia obok, bez emocji.

Głębokie oczyszczenie domu – to pomaga

Jeśli nie czujesz się najlepiej w swoim wnętrzu i potrzebujesz czegoś naprawdę wyjątkowego, zdecyduj się na… czyszczenie. Ale nie takie samodzielne, proste, męczące. Nie. Wynajmij profesjonalną ekipę sprzątającą, która zajmie się przetrząśnięciem wszystkich kątów i wyczyszczeniem całego domu, co sprawi, że spojrzysz na niego zupełnie inaczej i zobaczysz, że mógłby być czysty i piękny. No a później pamiętaj o regularności – nie decyduj się na sprzątanie tylko raz do roku, na święta, bo wpływa to na samopoczucie.

Ludzie i zwierzęta w jednym stali domu

Tak, kluczem do zrozumienia siebie i uporządkowania swojego domu jest relacja między ludźmi i zwierzętami. Nie tylko powinnaś zapewnić sobie jakiegoś futrzaka, kota, gryzonia czy psa, a następnie się nim opiekować i dbać o niego, ale także powinnaś zapełniać dom ludźmi. W ten sposób uda Ci się stworzyć wnętrze, do którego zawsze będziesz chciała wracać. Pamiętaj, że poukładany dom i odpowiednio zaaranżowany jest jak aranżacja swojej psychiki, która odbija się w mieszkaniu. Jeśli o nie zadbasz, będziesz szczęśliwsza.