Garderoba kapsułowa
2 lipca 2020

Czy wiesz, dlaczego kapsułowa garderoba to hit tego roku?

By redakcja serwisu

W 2020 roku mamy już dość wszystkiego, co jest jednoliniowe. Trzeba robić wiele rzeczy na raz, działać na kilka frontów. A skoro my możemy być matką, żoną, kochanką, przyjaciółką, to otaczające nas przedmioty także. To znaczy mogą być wielofunkcyjne i takie też są smartfony, zegarki czy przyrządy do makijażu. Taka też chce być garderoba i dlatego kapsułowe ubrania to moda, która dopiero się zaczyna.

Czym jest kapsułowa garderoba?

Być może nie jest to moda typowo całoroczna, ale na pewno letnia. I lato 2020 roku wymaga wielofunkcyjnych ubrań, które nie będą pasowały tylko do kilku stylizacji albo nie będą tylko tym, czym są na pierwszy rzut oka. To na przykład stroje kąpielowe, które nie mają być tylko przydatne w trakcie opalania czy kąpieli, ale także jako element stroju wieczorowego. Połączenie funkcjonalności, stylu, klasy i szyku, a często także elegancji jest w idei garderoby kapsułowej niezastąpione.

Sweter, który ma zachwycać na wielu frontach

Przykładem ubrania doskonale wpisującego się w nową modę jest sweter, który fasonem czy detalami nawiąże do lat dwudziestych, ale sprzed stu lat. I to taki, który jednoznacznie kojarzy się z… tenisem. Dziś jednak zakładają go panie, które dokładają do tego szorty, najlepiej dżinsowe, oraz klapki. Mogą też zarzucić sweter – przyduży, jakby męski – na biały top. W tej nonszalancji ma być wszystko – i piękno, i charakter, i funkcjonalność, bo przecież zawsze może być zimno. A jak nie, to zawsze można go zdjąć. Minimalistyczny styl lata 2020 jest czymś naprawdę zaskakującym.

Szorty czy bermudy?

Odwieczna rywalizacja letnia między krótkimi szortami, a wygodnymi bermudami w tym roku jest rozstrzygnięta. Tak naprawdę tylko bermudy sprawdzają się w kapsułowej garderobie. To nie tylko element codziennej stylizacji przy wyjściu na plażę czy relaksie z lodem w dłoni, ale także podstawa do stworzenia wieczorowego, całkiem eleganckiego looku. Z niektórymi dodatkami można nawet osiągnąć coś na kształt stroju formalnego. Do tego bermudy są bardzo wygodne i wszechstronne, bo mogą się jeszcze przydać we wrześniu, a szorty zdecydowanie nie.

Japonki na nogi i w nogi

Nie da się ukryć, że lata dwudzieste w tym wieku będą należały do japonek. Ten rodzaj klapek wraca do łask i sprawia, że zaczniesz wyglądać zupełnie inaczej. Bo też modele pojawiają się coraz bardziej wielofunkcyjne, mogą być nawet na platformie czy na kaczuszce. Właśnie w ostatniej formie zaczynają sprawdzać się w eleganckim zestawieniu z lnianą sukienką i subtelnymi dodatkami.