Trendy we wnętrzach w 2020 roku
7 lipca 2020

Oto 4 najmodniejsze trendy deseniowe w 2020 roku

By redakcja serwisu

Urządzanie wnętrza na lato to zajęcie przyjemne, bo możliwości jest naprawdę dużo. Chyba że akurat naszła Cię niemoc i nie wiesz, co takiego możesz wybrać z mnóstwa różnych rodzajów dodatków. Zanim się na coś w końcu zdecydujesz, pamiętaj, że możesz poszukać tu inspiracji. Dlatego poznaj najpiękniejsze desenie na 2020 rok.

Boho znów jest w cenie

Wszelkie poduszki, koce, pościele i inne tekstylia z nadrukiem w stylu boho, zwłaszcza z botanicznymi elementami, sprawią, że Twoje wnętrze będzie najbardziej stylowe. Znowu szukamy dziś natury, więc widać to w trendach na ten rok. Motywy peonii, soczystych zielonych traw czy z monsterą, ale też subtelne, swojskie obrazy wiosennego sadu są w modzie. To prawdopodobnie efekt tego społecznego dystansu – im bardziej go trzymamy, tym bliżej natury zaczynamy być.

Pazury różnych kotów wciąż są w modzie

Aktualny trend już od kilku lat, który cały czas niezmiennie cieszy się zainteresowaniem, a w tym roku wpisuje się w tę fascynację naturą. Mowa o wszystkich deseniach, które inspirowane są kotami. Mamy tutaj tęsknotę za czymś dzikim, ale też wprowadzenie dynamizmu do sypialni czy salonu. Dlatego świetnie sprawdzają się w tym roku lamparcie cętki, tygrysie pasy, cętki jaguara i wielu innych tego rodzaju zwierząt. Modne staja się także desenie biało-czarne w stylu zebry. Kolorowe, naturalne wzory będą towarzyszyły nam przez dłuższy czas, ale warto zwrócić uwagę, że mimo wszystko muszą być nieco poszarzałe, przydymione, nie tak wyraźne, jak w prawdziwej naturze.

Zobacz także: http://swiatnaobcasach.pl/sypialnia-jak-ja-odpowiednio-urzadzic/

Geometryczne kształty na dodatkach

W tym sezonie szukamy czegoś, co nasz wyciszy, uspokoi i da siłę do przeżywania kolejnych dni, a do tego coś, co sprawi, że poczujemy błogi spokój. Tak może być z deseniami w geometryczne wzory, a w modzie są i koła, okręgi czy paski, jak i trójkąty czy kwadraty. Nawiązują one do światowego designu, a jednocześnie nie są tak symetryczne i idealne, by nas irytowały. To geometria XXI wieku i jego trzeciej dekady.

Zbliża się Bliski Wschód

Ostatni z wskazywanych tu trendów to trend z Bliskiego Wschodu, a dokładnie z Persji. Już sama wymiana dywanu w domu może być doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza, a wykorzystanie do tego klasycznych perskich wzorów tylko dowiedzie temu, że bezkompromisowe i bezpretensjonalne desenie są w dalszym ciągu w modzie. Liczy się to, by wzór był bezpośredni, pokazywał wycinek rzeczywistości dawnego perskiego stylu i wprowadzał do wnętrza nieco orientalizmu, który już nie kojarzy się z kiczem. Za każdym razem, z poszanowaniem tradycji, trafia się w oryginalne, nowoczesne wnętrze XXI wieku.

Szukasz dodatków do swojego mieszkania? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/100-wszystko-dla-domu