Świeże pranie
8 lipca 2020

Jak zadbać o świeższe pranie na co dzień?

By redakcja serwisu

Wiele osób ma wielki problem z pralkami. Nie chodzi o to, że piorą niewystarczająco dobrze, ale o to, że pranie nie pachnie tak, jak powinno i nie zachowuje świeżości takiej, jak powinno. Dlatego przygotowałam małą podpowiedź, dzięki której łatwiej będzie Ci zachować swoje ubrania świeżym na dłużej.

Odpowiedni cykl prania i właściwie wyczyszczone urządzenie

Pralka to najczęstszy winowajca, który sprawia, że nie da się dobrze zadbać o higienę prania, a szczególnie o jego zapach. Trzeba pamiętać, że zabrudzona, niedomyta, długo nieczyszczona pralka zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach. Trzeba pamiętać, by ją myć od czasu do czasu, by utrzymywać ją w odpowiedniej czystości i dbać o nią szczególnie w tym zakresie. Niemyta pralka potrafi przenosić złe zapachy na ubrania, w efekcie czego te zaczynają tracić swój świeży zapach. Warto także zwrócić uwagę, że winowajcą może być jeszcze ktoś inny, a mianowicie program w pralce. Sprawia on, że ubranie nie może otrzymać odpowiedniego płukania.

Dobre, sprawdzone detergenty

Kolejna rzecz to detergenty, których używasz, by cieszyć się świeżym i czystym praniem. Złe dobranie produktów piorących będzie jednoznacznie przekładało się na brzydki zapach ubrania lub jego szybkie wietrzenie. Podobnie dużo, co proszek, a może i nawet bardziej, zależy od płynu do płukania. Nie wystarczy więc tylko kupić jakiegoś płynu i już liczyć, że pranie nagle zacznie samo z siebie pachnieć. Tutaj trzeba postawić na najlepsze rozwiązania, czyli w tym przypadku na sprawdzone, ładnie pachnące detergenty, które ładnie same zadbają o zapach ubrań. Zawsze wąchaj je przed zakupem, by przy okazji przekonać się, czy takie nuty zapachowe Ci pasują. W ten sposób zyskasz najprzyjemniejsze pranie.

Suszenie ubrań w odpowiednim otoczeniu

Nie można mieć wątpliwości, że do zapachu ubrań przyczynia się także sposób suszenia. Musisz pamiętać, że chodzi tu o to, w jaki sposób i gdzie to zrobisz. Jeśli pogoda będzie niesprzyjająca, a w powietrzu utrzyma się zbyt wiele wilgoci, to wówczas nie będzie mowy o tym, by suszenie nie pozostawiło nieprzyjemnego zapachu w ubraniu. A jeśli masz możliwość suszyć pranie na dworze, to nie tylko korzystaj z punktu widzenia ekonomii i szybkiego schnięcia, ale także postaw na suszenie wiatrem, by napowietrzyło materiał, wydłużył jego żywotność oraz nadał piękniejszego zapachu. Właśnie w taki sposób można dbać o pranie i cieszyć się wykorzystaniem możliwości zapachu płynu do płukania i innych detergentów użytych podczas czyszczenia w pralce.