7 kwietnia 2022

Epilacja laserowa – o czym mowa w praktyce?

By redakcja serwisu

Co właściwie kryje się pod hasłem epilacja? Na czym polega ten zabieg? Czy faktycznie jest lepszy niż depilacja? Sprawdź, czy warto się na ten zabieg zdecydować i na czym on właściwie polega!

Co to jest epilacja?

Epilacja to nie jest literówka w słowie „depilacja”. To zupełnie inny zabieg, który przynosi podobne efekty i ostatnio zyskuje na popularności! Epilacja to nowoczesny zabieg najnowszej generacji, który przenosi terapię laserową na zupełnie nowy poziom. Terapia laserowa Super Hair Removal w połączeniu z metodą MOTION, bo tak inaczej nazywa się zabieg epilacji, to rewolucyjny sposób trwałego i bezbolesnego zniszczenia cebulki włosa razem z jej naczynkami krwionośnymi. Zabieg powinien wykonywać wykwalifikowany specjalista w renomowanym gabinecie. Sprawdź, jak skuteczna jest epilacja laserowa we Wrocławiu lub w innych miastach.

Jak wygląda zabieg epilacji?

Zabieg epilacji jest wykonywany specjalnym urządzeniem laserowym. Intensywne impulsy termiczne o niskiej energii zwiększają temperaturę mieszka włosowego. Działanie lasera jest bardzo precyzyjne, mieszek jest niszczony bez uszkadzania otaczających go tkanek. Dzięki temu ryzyko poparzeń jest całkowicie wyeliminowane. W trakcie zabiegu nie pojawia się ani ból, ani dyskomfort.

Każdy pacjent jest indywidualnym przypadkiem, więc ilość zabiegów w cyklu różni się u każdego z nich. Laser można stosować niezależnie od koloru włosów, usuwa włosy blond, rude, a  także ciemniejsze odcienie. Epilację można stosować nawet przy czarnym owłosieniu. Zabieg można przeprowadzać nawet na opalonej skórze.

Dlaczego warto się zdecydować na zabieg epilacji?

Gładka skóra nóg i pach, całkowicie pozbawiona włosków wciąż jest marzeniem wielu kobiet i mężczyzn. Zwłaszcza jeśli można ją osiągnąć bez ryzyka, że pojawi się odparzenie, zacięcie żyletką wrastający włos. Epilacja w przeciwieństwie do depilacji nie wyrywa boleśnie włosków, a bezboleśnie usuwa ich meszki. Już pierwszy zabieg epilacji sprawia, że wypada 70% włosków.