wybor serum
12 kwietnia 2022

Serum z witaminą C — kiedy warto po niego sięgnąć?

By redakcja serwisu

Serum z witaminą C w ostatnim czasie jest bardzo popularnym produktem. Sięgają po niego osoby, które zmagają się z przebarwieniami, a także utratą jędrności skóry. Jego główny składnik nazywany jest witaminą młodości ze względu na szereg właściwości przeciwstarzeniowych, rozjaśniających i wzmacniających cerę. W jakiej sytuacji warto sięgnąć po serum z witaminą C, bądź kremy nawilżające do twarzy z tym składnikiem? Podpowiadamy. 

Kiedy zastosować serum z witaminą C?

Serum z witaminą C może być stosowane przez każdą osobę, niezależnie od typu skóry jaki posiada, a także wieku. Mimo działania przeciwstarzeniowego mogą po nie sięgnąć także kobiety poniżej 30 roku życia. Produkt ten polecany jest szczególnie wtedy, kiedy zmagamy się ze słonecznymi przebarwieniami, ponieważ witamina C ma zdolność do rozjaśniania skóry.

Dodatkowo po serum z witaminą C powinny sięgnąć wszystkie te osoby, które zauważyły już pierwsze zmarszczki lub też chcą działać no nie prewencyjnie. Ze względu na to, że jest to jedna z najlepiej przebadanych substancji opóźniających starzenie skóry może być pierwszym produktem anti-age w naszej kosmetyczce. Witamina C uczestniczy w syntezie kolagenu, dlatego też wygładza zmarszczki.

Po serum z witaminą C powinny sięgnąć także osoby, które zmagają się z trądzikiem, ponieważ ma ona właściwości przeciwzapalne i może być dobrym elementem wspierającym kurację przeciwtrądzikową. Dodatkowo oczyszcza ona skórę z wolnych rodników oraz zanieczyszczeń, a dodatkowo redukuje stany zapalne.

Jak stosować serum z witaminą C?

Serum z witaminą C zazwyczaj stosuje się 2 razy dziennie. Produkt ten trzeba zaaplikować na oczyszczoną skórę. Następnie należy nałożyć wybrane przez siebie kremy nawilżające do twarzy. Trzeba pamiętać, że nie zastępuje ono dobrego kremu, którego zadaniem jest odpowiednie zabezpieczenie skóry i zapobiegnięcie odparowaniu składników aktywnych zawartych w serum.

Serum z witaminą C — właściwości

Należy pamiętać, że kremy nawilżające do twarzy i sera mogą mieć zupełnie różne właściwości. Dlatego warto dobierać je w taki sposób, aby składniki w nich zawarte wzajemnie się uzupełniały, a nie dublowały. Samo serum z witaminą C ma działanie przeciwstarzeniowe, to znaczy poprawia jędrność skóry, a także opóźnia powstawanie nowych zmarszczek. Z kolei drobne, które już posiadamy, spłyca. Działa również rozjaśniająco i redukuje przebarwienia, a dodatkowo uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu. Jest pomocne również w gojeniu ran.