Drewno w domu
5 lipca 2020

Drewno jako designerski hit 2020 roku

By redakcja serwisu

Nic w ostatnich latach nie przyciąga uwagi z taką cierpliwością jak drewno. Jest niezmordowane w zyskiwaniu sobie atencji i raz po raz wskakuje do kolejnych trendów w urządzaniu wnętrz. W końcu nadszedł dziwny rok 2020, który jest rokiem nietypowych rozwiązań, nawiązań do natury i… drewna. Oto najpiękniejsze designerskie elementy drewniane, które możesz mieć w domu.

Stoliki kawowe z drewna naturalnego

Na początek coś klasycznego, co zdecydowanie kojarzy się z drewnem. Stoliki kawowe już od jakiegoś czasu przestały być tylko sposobem na postawienie kawy przed telewizorem w trakcie oglądania serialu. Dziś to także nieodłączny element całej dekoracji wnętrza. Muszą być niebanalne, pasować stylem do całego wystroju i mieć w sobie to coś. Bardzo popularne stały się ostatnio stoliki z wielkiego kawałka pnia drewna. Są naturalne, najlepiej z sękiem i pęknięciami. Ciekawie też korespondują ze sobą naturalne drewno oraz metalowe, cienkie, czarne nóżki.

Komoda z lat peerelowskich i nie tylko

Inną formą aranżacji wnętrz, tu bardziej przedpokoju czy sypialni, jest komoda. Musi być dziś koniecznie z naturalnego drewna, nie za wysoka, dość prosta, może z finezyjnymi uchwytami. Bardzo dobrze sprawdzają się modele z klepkami, które przywodzą na myśl parkiet, dobrze też znów wygląda połączenie drewna i metalu koloru czarnego. Trendem 2020 roku jest komoda z drewna o różnych kolorach.

Lustro w ramie z drewna

Nietypowy przedmiot, który nie kojarzy się jednoznacznie z drewnem. Jednak to właśnie z tego surowca przygotowano ramę, w której znajduje się tafla lustra. I tu możliwości jest wiele, bo nie musi to być po prostu zwykła konstrukcja składająca się z klepek zbitych ze sobą pod kątem 45 stopni, ale fantazyjne ścinki, nietypowe sklejki czy nowoczesna, gładka rama do lustra z głębią, która sprawia, że lustro nabiera innego wymiaru.

Lampy, z których każda może być inna

Na koniec kilka słów o lampach, które ostatnio wracają do łask. Nie zadowalamy się już tylko górnym światłem, teraz szukamy lamp stojących do salonu czy lamp na stolik nocny oraz wiele innych. I właśnie takie mogą mieć niebanalny i zaskakujący element – klosz z drewna. Może być czymś ażurowym przypominającym bambusowe tyczki, może być zwykłym stelażem z lampą usadowioną na górze, może być też stolikiem przerobionym na źródło światła. Właściwie możliwości jest tu naprawdę dużo i warto się nad nimi trochę pochylić. Tym bardziej, że to nie tylko klosz, ale także stojak i każda część lampy.