26 lutego 2022

Catering na wesele – jak wybrać

By redakcja serwisu

Organizacja wesela wymaga od nas wielu spraw do załatwienia i rozsądnego podejścia do tego tematu. Najwięcej problemów przysporzy nam wybór odpowiedniego cateringu na imprezę. Jest kilka zasad, którymi warto się kierować podczas wyboru odpowiedniej oferty.

Pamiętaj jednak, że odpowiednia firma cateringowa będzie się wyróżniała nie tylko dobrym jedzeniem, ale również obsługą.

Wybór odpowiedniej firmy

Do firmy, którą wybierzemy, musimy mieć bezgraniczne zaufanie. Niestety nie zawsze mamy możliwość wglądu w ich pracę, ponieważ nie obserwujemy powstawania posiłków. Musimy więc zaufać firmie w temacie smaku, wyglądu potraw jak i czasu ich dostarczenia. Jeśli już wybraliśmy odpowiednią firmę, możemy zająć się innymi przygotowaniami do wesela. Jak zatem wybrać odpowiednią firmę? Spróbuj podpytać znajomych, którzy są już po swoich ceremoniach czy firma, którą wybrali, spełniła ich oczekiwania i czy nie było żadnych nieprawidłowości. Szukając informacji o firmie w internecie, musisz liczyć się z tym, że opinie wystawiane w sieci mogą być nieprawdziwe i kupione przez daną firmę. Najlepszą rekomendacją będą opinie znajomych i rodziny.

Oferta

Przy wyborze firmy cateringowej warto kierować się tym, co mogą zaoferować niestandardowego w swoim menu. Na imprezach tego typu mogą pojawić się osoby na diecie wegańskiej bądź wegetariańskiej lub z nietolerancją laktozy bądź glutenu. Zazwyczaj profesjonalne firmy cateringowe nie mają z tym problemu i potrafią dobrać odpowiednie menu dla każdej osoby bawiącej się na weselu. Jeżeli w przyjęciu biorą udział dzieci, to fajnie jest przygotować menu specjalnie dla nich, by również poczuły się wyjątkowe w tym dniu. Pamiętajmy, aby koniecznie dopytać naszych gości, czy nie mają specjalnych wymagań żywieniowych. Na portalu restauracja-nova.pl znajdziesz wiele innych artykułów pomocnych przy organizacji wesela.

Cena cateringu

Ilość dań jak i przystawek musi być dostosowana do wesela jak i do gości. Nie może być go za dużo, ponieważ wtedy będziemy stratni, ale nie może być go również za mało, aby goście nie byli głodni. Profesjonalna firma cateringowa z pewnością doradzi odpowiednią ilość potraw, by wszystko było idealnie dograne. Porównując ceny różnych firm cateringowych, koniecznie zwróć uwagę na gramaturę przyrządzanych potraw na wesele. Zacznij od porównywania tych samych potraw. W różnych firmach mogą być różne ceny, ale mogą różnić się wagą potraw. Pamiętaj jednak by ceny i gramatury zapisać w umowie z firmą. Może się zdarzyć, że między zamówieniem firmy a realizacją cateringu jest pewien odstęp czasowy i ceny produktów mogą ulec znacznemu wzrostowi. Warto wszelkie takie kwestie wcześniej ustalić w umowie, by nie było żadnych niedomówień i stresu podczas wesela.

Jakie menu zaproponować

Podczas wesela warto zaproponować gościom różnorodność dań na stole zwłaszcza przekąsek i przystawek. Dobra firma cateringowa charakteryzuje się właśnie takim menu. Goście powinni mieć wybór podanych potraw. Jeżeli na waszym weselu będzie kuchnia międzynarodowa, to koniecznie poproście o próbne potrawy właśnie z takiego zakresu dań. Portal restauracja-nova.pl pomoże ci w organizacji wielu imprez, nie tylko wesela.