22 lutego 2022

Zabiegi z zakresu kosmetologii high-tech – dlaczego warto?

By redakcja serwisu

W dzisiejszych czasach pragniemy poprawiać swój wygląd w łatwy, szybki i możliwie jak najmniej inwazyjny sposób, w związku z czym stale poszukujemy nowych, skuteczniejszych metod w tym zakresie. Nowoczesna medycyna estetyczna dysponuje innowacyjnymi technologiami, które pozwoliły na stworzenie maksymalnie skutecznych i bezpiecznych terapii. Przedstawiamy zalety kosmetologii high-tech.

Czym jest kosmetologia high-tech?

Kosmetologia hi-tech wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne w celu odmładzania, liftingu twarzy, modelowania sylwetki, redukcji przebarwień, zamykania rozszerzonych naczynek, usuwania rozstępów i blizn czy trwałej epilacji. Wykorzystywane w nowoczesnych klinikach urządzenia są w stanie zadziałać właściwie na wszystkie niedoskonałości w obszarze twarzy i ciała. Obecnie na szeroką skalę stosowane są technologie, takie jak: fale radiowe, fale akustyczne, ultradźwięki, masaż próżniowy, mikrofale, metody oparte na różnego rodzaju świetle, w tym lasery oraz podczerwień. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, kosmetologia high-tech to również nowatorskie rozwiązania (np. nanocząstki, nanosfery) zastosowane w preparatach wykorzystywanych do zabiegów np. w peelingach chemicznych, a nawet w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała.

Zalety zabiegów hi-tech

  • Zabiegi hi-tech pozwalają na uzyskanie wymiernych efektów bez naruszania ciągłości naskórka. Na przykład technologia HIFU, czyli skoncentrowane ultradźwięki, umożliwia gruntowną przebudowę głębokich warstw skóry, powodując m.in. remodeling kolagenu oraz lipolizę tkanki tłuszczowej. Ostateczne rezultaty porównywalne są z liftingiem chirurgicznym, ale bez konieczności przechodzenia przez okres rekonwalescencji.
  • Z łatwością można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Zabiegi z zakresu kosmetologii high-tech wykonywane są bowiem przy pomocy wyspecjalizowanych urządzeń, które mają możliwość elastycznej zmiany parametrów. Dzięki temu można dopasować je m.in. do rodzaju cery i leczonego problemu.
  • Łączenie kilku skutecznych technologii w jednym zabiegu, dzięki czemu terapia staje się bardziej kompleksowa. Na przykład urządzenie Accent Prime wykorzystuje działanie ultradźwięków i fal radiowych, a podczas termoliftingu Zaffiro wykonywany jest peeling wodny oraz terapia podczerwienią.
  • Długotrwałe rezultaty. Na efekty zabiegów high-tech trzeba zwykle czekać od kilku tygodni do nawet trzech miesięcy. Często też trzeba poddawać się całej serii zabiegów. Ma to jednak swoje plusy. Rezultaty terapii z zakresu kosmetologii high-tech są zwykle trwalsze niż zabiegów opartych na klasycznych technikach, np. iniekcji.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej – dla kogo?

Zabiegi z zakresu kosmetologii high-tech to propozycja dla wszystkich tych osób, które są zdecydowane na poprawę swojej urody, ale wolą metody łagodniejsze od inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej czy chirurgii. Zaletą tych terapii jest to, że nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji, więc decydując się na nie, nie trzeba rezygnować z codziennych obowiązków.

Kosmetologia high-tech to ogromny wybór zabiegów, dzięki czemu każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Oczywiście ostateczny wybór terapii podejmuje kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji z pacjentem. Może okazać się na przykład, że istnieją u nas przeciwwskazania do jednej terapii, a do innej nie. Specjalista dobiera odpowiedni zabieg kosmetologiczny do potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/.