25 czerwca 2022

Naszyjnik z pereł – niebanalna biżuteria w nowoczesnym wydaniu

By redakcja serwisu

Naszyjniki z perłami to bardzo uniwersalne dodatki, które możemy wykorzystać zarówno w codziennych, jak i wieczorowych stylizacjach. Perły sprawiają, że nawet najprostsza kreacja wydaje się bardziej kobieca i szykowna. Jakie naszyjniki z perłami są szczególnie modne w tym sezonie? Jak dobrać perły do konkretnej kreacji? Czy zakup naszyjnika z perłami w prezencie to dobry pomysł?

Najmodniejsze naszyjniki z perłami

Projektanci biżuterii przygotowali dla kobiet szeroki wybór modnych naszyjników z perłami. Jak zawsze modne są proste, klasyczne kolie pereł (które stanowią znakomite uzupełnienie sukienek i kreacji wieczorowych), pojawiły się także inne, niespotykane dotąd propozycje. Warto zwrócić uwagę na naszyjniki z perłami i ozdobami wykonanymi ze stali szlachetnej – na przykład kuleczkami i serduszkami. Popularne są również naszyjniki stanowiące połączenie pereł i kamieni naturalnych (na przykład turkusów).

Ciekawą propozycją są także naszyjniki, w których perły stanowią jedynie jeden z kilku elementów.

Kobiety, które preferują naszyjniki z ozdobnymi zawieszkami z pewnością zwrócą uwagę na kolie pereł z medalionami, ozdobami w postaci krzyży, medalików (motywy religijne traktujemy tu jedynie jako ozdoby), monet antycznych, księżyców czy literek.

Jeżeli szukamy biżuterii unikalnej, jedynej w swoim rodzaju – wybierzmy naszyjnik z pereł z medalionem nadającym się pod grawer.

Naszyjnik z pereł jako biżuteria uniwersalna

Naszyjniki z pereł możemy śmiało zaliczyć do biżuterii uniwersalnej. Z powodzeniem mogą je nosić kobiety w każdym wieku (zarówno babcie, jak i ich wnuczki). Naszyjniki z perłami pasują także do rozmaitych stylizacji. Umiejętnie dobrane będą pasowały do sukni wieczorowej, garnituru, letniej sukienki, a nawet dżinsów i t-shirtu (w tym przypadku świetnie sprawdzą się naszyjniki ze stali szlachetnej i pojedynczych pereł o nieregularnym kształcie).

Naszyjnik z pereł – jak dopasować go do stylizacji

Bardzo ważne jest dopasowanie naszyjnika z pereł do konkretnej stylizacji. Jeżeli zakładamy suknię wieczorową lub elegancki garnitur, możemy pozwolić sobie na klasyczną kolię pereł (ewentualnie kolię z ozdobną zawieszką). Biżuteria tego typu może być zbyt elegancka do codziennych i sportowych stylizacji. Gdy nasz strój jest niezobowiązujący możemy urozmaicić go przy użyciu naszyjnika ze stali szlachetnej i kilku pereł o nieregularnym kształcie. Dobrze sprawdzą się tu także naszyjniki z pereł i kamieni naturalnych (dodatek kamieni w żywych kolorach sprawia, że biżuteria staje się mniej ‘wyjściowa’).

Świetnym pomysłem jest ponadto zestawianie perłowych naszyjników z inną biżuterią – na przykład łańcuchami wykonanymi ze stali szlachetnej. Takie połączenia sprawdzają się w casualowych stylizacjach.

Kupujemy naszyjnik z pereł na prezent

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że kupno naszyjnika z pereł na prezent to sprawa bardzo kontrowersyjna. Są przesądne osoby (choć stanowią one zdecydowaną mniejszość), które uważają, że podarowanie kobiecie perłowego naszyjnika może przynieść jej pecha. Ich zdaniem kobieta powinna kupować perły sama, tylko wówczas mają być one dla niej ‘bezpieczne’. Jeżeli więc wiemy, że osoba, której chcemy zrobić prezent ucieka przed czarnymi kotami, rozsądniej jest wybrać inną biżuterię. W pozostałych przypadkach możemy śmiało postawić na stylowe naszyjniki z pereł. Upewnijmy się jedynie, że metalowe elementy biżuterii są wykonane z hipoalergicznej stali szlachetnej (jest ona materiałem bezpiecznym nawet w przypadku alergii na metal).