5 lipca 2022

Hurtownia odzieży damskiej – co powinno przykuć naszą uwagę?

By Magda Paciorek

Obecnie sporą uwagę przywiązujemy do swojego ubioru, nie tylko tego do pracy czy na ważne wyjścia, ale również na co dzień. Wiele z nas chce prezentować się perfekcyjnie, dlatego też dokładnie kompletujemy własne stylizacje. Sprzedaż odzieży jest więc idealnym pomysłem na biznes. Jaka powinna być najlepsza hurtownia odzieży damskiej?

Hurtownia odzieży damskiej to bardzo dobre rozwiązanie

Otwarcie sklepu z odzieżą damską, to doskonały pomysł na biznes. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, iż tylko przystępne ceny zakupu i dobra jakość pozwolą nam na późniejsze wysokie zarobki. W takim wypadku powinien nas zainteresować hurt odzieży damskiej. To w takich właśnie miejscach jako sprzedawcy możemy kupić coś taniej, żeby później drożej to sprzedać. Wydaje się to prostym założeniem, ale nie zawsze tak jest. Tylko produkty z wysokiej jakości materiałów zainteresują potencjalne klientki. Nierzadko będzie to odzież damska produkowana w naszym kraju, która jest również doskonale uszyta. Na rynku znajdziemy wiele tego rodzaju hurtowni. Trzeba jednak wybrać tę najlepszą.

Jak przetestować wybraną hurtownię?

Niewątpliwie opisy oraz zdjęcia na stronie internetowej wybranej przez nas hurtowni mogą zachęcać do dokonania zamówienia większej liczby towarów. Najpierw trzeba je dokładnie sprawdzić, zamawiając kilka sztuk sukienek czy też innego typu ubrań. Po dostaniu przesyłki musimy zobaczyć, czy zawartość jest zgodna z tym, co znajduje się w opisie danego produktu na witrynie internetowej hurtowni. Trzeba również mieć na względzie, czy odzież została dokładnie oraz dobrze uszyta, czy nie jest nigdzie rozerwana, czy nie ma prujących się nici. Niewątpliwie istotna jest także jakość samego surowca. Kolejna kwestia to zgodność z aktualnie panującą modą. Jeżeli odzież nie będzie nowoczesna i trafiająca w obecne trendy, niestety się nie sprzeda. Niemodne części garderoby mogą zalegać na wieszakach i półkach wiele sezonów i nierzadko trzeba mocno zaniżyć ich ceny, żeby klienci zechcieli się nimi zainteresować. Najlepiej zatem zamawiać na bieżąco to, co jest w modzie, aby za każdym razem dosyć szybko wyprzedać swoją kolekcję.

Wybranie towaru

Hurtownia musi posiadać możliwie jak największy wybór ubrań dla kobiet w różnym przedziale wiekowym. Czasami sklepy decydują się stawiać na określonych klientów, czyli przykładowo na nastolatki czy też panie w wieku średnim. Tak spersonalizowana oferta może być znakomitym pomysłem, kiedy możemy liczyć na własną hurtownię i przykładowo zyskać pewność, iż będzie ona miała na stałe we własnym asortymencie takie właśnie typy garderoby, jak i wszelkie rozmiary czy też mnóstwo kolorów wybranych strojów.

Negocjacja cen z hurtownią

Nie jest tajemnicą, iż ustalenie najkorzystniejszych warunków współpracy zadecyduje o przyszłości naszego biznesu. Zatem jak możemy negocjować ceny oraz rabaty z hurtownią odzieży damskiej? Najlepszą metodą będzie zorientowanie się, jakie są ceny rynkowe danych produktów. Jeżeli hurtownia zajmuje się także sprzedażą detaliczną, bezwzględnie powinniśmy porównać podane ceny z cenami hurtowymi. Uzyskamy w ten sposób większą ilość przydatnych nam danych. Następnie tę różnicę powinniśmy przeanalizować i ustalić własną marżę. Odpowiedzmy sobie na pytanie, jaka cena będzie dla nas korzystna. Nie negocjujmy jej. Zacznijmy od ceny niższej. Istnieje spora szansa, iż w ramach kompromisu spotkamy się pośrodku z hurtownią, czyli zakończymy na wartości, która była dla nas od początku celem.