peeling
16 lutego 2023

Jak często można wykonywać peeling?

By redakcja serwisu

Peeling to jedna z najczęściej wykonywanych usług kosmetycznych, którą można wykonać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej lub nawet samemu w domu. Na czym jednak polega taka czynność i jak często można ją bezpiecznie wykonywać?

Peeling – czym właściwie jest i co daje?

Peeling w Katowicach to czynność, która ma na celu złuszczyć martwy naskórek ze skóry. Odbywa się to zazwyczaj za pomocą specjalnych kosmetyków na bazie kremów, żelów lub tłuszczów z dodatkiem drobnych ziarenek, które ocierają się o skórę i powodują łuszczenie.

Podobnie jak infuzja tlenowa w Katowicach, taki peeling dostępny jest w wielu różnych gabinetach kosmetycznych. Mogą z niego skorzystać wszystkie osoby, niezależnie od typu skóry oraz płci. Warto jednak zaznaczyć, że aby zabieg był w pełni bezpieczny, nie należy wykonywać go często.

Raz na tydzień to optymalny czas, w którym skóra pacjenta może się zregenerować po delikatnym podrażnieniu. Oczywiście, rodzaj kosmetyku złuszczającego dobierany jest w pełni indywidualnie, bazując na typie skóry, którą posiada.

Peeling – jakie są jego efekty?

Efektami peelingu jest przede wszystkim gładka skóra, która nie posiada łuszczącego się naskórka. Często bywa tak, że występuje on na twarzy nawet pomimo nawilżenia, co może być między innymi zależne od parametrów wody, ale również skłonności skóry.

Warto zaznaczyć, że peeling to również dogłębne oczyszczenie porów. Drobinki wnikają w nie oraz usuwają wszystko to, co nie powinno się tam znaleźć, ale również odblokowują je i ułatwiają wydobywanie się łoju. Zmniejsza to skłonność do występowania niedoskonałości.

Warto również podkreślić, że po peelingu skóra się regeneruje, ze względu na mikrourazy. Dzięki temu staje się jędrna oraz rozświetlona. Za każdym razem po peelingu należy nawilżyć skórę oraz jej nie dotykać, ponieważ w łatwy sposób można zabawić się wyprysków.

Peeling można wykonać nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu.