pieczatka slubna
8 listopada 2022

Pieczątka ślubna – dlaczego warto ją zakupić?

By redakcja serwisu

Pieczątka ślubna to personalizowany stempel, który pozwala umieścić inicjały pary młodej lub wybraną sentencję albo grafikę w formie rysunku na ozdobnym papierze. Wystarczy tylko trochę tuszu, aby zaskoczyć zgromadzonych gości. Dlaczego warto zdecydować się na jej zakup? Podpowiadamy.

Dlaczego pieczątka ślubna to dobry wybór dla pary młodej?

Pieczątka ślubna to niewielkich rozmiarów element, który świetnie sprawdzi się zarówno jako gadżet na przyjęcie weselne, jak i pozwoli stworzyć unikatowe zaproszenia na uroczystość zaślubin. Ręcznie stemplowane koperty praktycznie zawsze wywołują uznanie i pozytywne wrażenie na odbiorcach swoim unikatowym charakterem. Taki personalizowany stempel można następnie wykorzystać także po zakończeniu ceremonii, na różne, inne okazje.

Pieczątka ślubna to produkt niezwykle uniwersalny. Można ją wykorzystać nie tylko do stemplowania zaproszeń, ale także do wielu różnych celów. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza jako sposób personalizacji drobnych upominków przeznaczonych dla gości weselnych. W ten sposób każda osoba odniesie wrażenie, że otrzymała prezent specjalnie wybrany dla niej.

Pieczątką ślubną można również ozdobić etykiety na butelkach oraz winietki na stołach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stempel umieścić także na różnego rodzaju ozdobach znajdujących się na sali. Przyozdobiona nią księga gości weselnych będzie prezentować się niezwykle wyjątkowo. W ten sposób na przyjęciu weselnym uzyskamy jedną spójną, stylistyczną całość.

Pieczątka ślubna – na co zwrócić uwagę przed jej zakupem?

Wybierając pieczątkę ślubną, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wzór. Na rynku dostępne są stemple z wcześniej zaprojektowanymi wzorami, jak i te przygotowywane na zamówienie, czyli personalizowane. Ta druga opcja jest szczególnie polecana na zaślubiny. Jedną z najpopularniejszych opcji jest po prostu data ślubu, a także inicjały lub imiona pary młodej. Kupując pieczątkę, warto wybrać taką z ozdobną rączką. Najlepiej będzie prezentować się taka wykonana z drewna.