kosmetyki do wlosow
14 grudnia 2022

Jakie kosmetyki do włosów powinnaś mieć? Doradzamy

By redakcja serwisu

Włosy to praktycznie wizytówka u każdej kobiety. Z tego powodu trzeba o nie zadbać, by były lśniące, elastyczne i miękkie. W ten sposób mogą lepiej się prezentować, układać, a także są po prostu przyjemniejsze w trakcie codziennego życia. Do zadbania o nie będzie konieczna jednak regularna pielęgnacja wykorzystująca wysokiej jakości kosmetyki. Jakie kosmetyki do włosów powinna mieć każda kobieta? Doradzamy.

Podstawowe kosmetyki do włosów, które trzeba mieć

Wszystkie kosmetyki do włosów najlepiej będzie podzielić na takie, które po prostu trzeba mieć i na te opcjonalne, lecz również bardzo użyteczne. Obowiązkiem jest dobry szampon. To on pozwala na dokładne oczyszczenie skóry głowy, a także włosów u ich nasady. W ten sposób można nie tylko pozbyć się zabrudzeń, ale też zadbać o to, by cebulki włosów i skóra głowy była dobrze odżywiona.

À propos odżywienia dopełnieniem szamponu powinna być dobra odżywka, dzięki której można dostarczyć włosom potrzebne im składniki. Równie dobrze sprawdzi się jednak maseczka na włosy, która ma podobne działanie i nawet w podobny sposób jej się używa, gdyż jest ona nakładana na wilgotne włosy, a następnie spłukiwana. 

Jakie kosmetyki do włosów mogą być przydatne?

Pora na kosmetyki do włosów, które są mniej przydatne, lecz wciąż naprawdę warto na nie postawić, jeśli zależy nam na dobrej pielęgnacji włosów. Dotyczy to szczególnie osób, które zapuszczają włosy i chcą im zapewnić dobre warunki do wzrostu. Świetnie sprwadzi się na przykład jedwab, czy też olejek dobierany w zależności od pory roku. Nakładanie go na końcówki pozwoli znacząco je wzmocnić i sprawi, że rzadziej będą się niszczyć i rozdwajać.

Świetnie sprawdzi się także olej do włosów. Należy go używać przez dość długi czas, gdyż powinno się nim skraplać włosy, a następnie trzymać nawet do godziny. Taką operację wystarczy jednak wykonywać tylko i wyłącznie raz w tygodniu. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie nie posiadać także suchego szamponu, czy też specjalnej odżywki bez spłukiwania.

Których kosmetyków do włosów lepiej unikać?

Oczywiście istnieją również takie kosmetyki do włosów, których lepiej jest po prostu unikać. Zaliczamy do nich na przykład lakier, który może i utrwala fryzurę, lecz bardzo uczula i może powodować ich wypadanie. Niepożądany jest także rozjaśniacz, sól morska, czy też pasta matująca. U kobiet nie sprawdza się ona zbyt dobrze i można zastąpić ją brylantyną lub wysokiej jakości woskiem przeznaczonym do kobiecych włosów.