paznokcie
24 maja 2021

Hit lata 2021 – świecący w ciemności lakier hybrydowy

By redakcja serwisu

Chcesz poczuć letnią wolność? Dodaj do swojego manicure’u efekt, który zaskoczy wszystkich, kiedy tylko zgasną światła. Paznokcie świecące w ciemnościach to hit tegorocznego lata. Możesz je uzyskać za pomocą lakieru hybrydowego lub specjalnego pyłku.

Lato to odpowiedni czas, by pomalować paznokcie inaczej niż zwykle. Poza szkołą, uczelnią lub po prostu podczas urlopu, możemy pozwolić sobie na więcej swobody w ubiorze, makijażu i manicurze. Corocznie na nasze dłonie powracają lakiery świecące w ciemnościach, soczyste neony i cukierkowe pastele. Dzięki technologii hybrydowej stylizacja jest nie tylko efektowna, ale też trwała i mocna.

Hybryda świecąca w ciemności

Lakier hybrydowy świecący w ciemności to produkt, który ma dwa zupełnie inne oblicza – dzienne i nocne. Chcesz pobawić się kontrastami? Wybierz neutralny kolor. W ciągu dnia będzie on odpowiedni w sytuacjach, które wymagają eleganckiej oprawy. Dopiero kiedy zajdzie słońce i zgasną światła, wokół Twoich paznokci pojawi się fluorescencyjna poświata. Możesz postawić od razu na neonowy, nasycony kolor lakieru. To rozwiązanie często wybierane na imprezy i do festiwalowego makijażu.

Czy lakier świeci sam z siebie? By uzyskać efekt fluorescencji, zazwyczaj należy naświetlić paznokcie pod zwykłą lampą halogenową lub UV. Jest to jednak uzależnione od wybranej marki lakierów hybrydowych. Nie musisz jednak kupować specjalnego fluorescencyjnego produktu. Dobre lakiery hybrydowe zaświecą w ciemności np. Syreni Pył Fluo – lakier hybrydowy od Cosmetics Zone.

Aplikacja pyłku fluo krok po kroku

Nawet jeśli nie jesteś mistrzynią zdobień, aplikacja pyłku nie powinna sprawić Ci kłopotu. Na początku jak zawsze przygotuj płytkę paznokcia. Następnym krokiem jest baza pod lakier hybrydowy. Możesz wybrać produkt, który pozwoli Ci nadbudować płytkę o kilka milimetrów. Fluorescencyjne paznokcie w wydaniu imprezowym są długie, spiłowane w ostry szpic lub kwadrat. Dla lepszego efektu spróbuj dobrać kolor pyłku do lakieru. Na jego warstwę dyspersyjną, wykonując koliste ruchy, zaaplikuj palcem odpowiednią ilość opalizującego proszku. Nadmiar pyłku strzep pędzelkiem. Ostatnia warstwa to top. Dla wygody możesz użyć wariantu no wipe.

Ciekawą propozycją na wykorzystanie pyłku fluo, jest efekt ombre. Za pomocą tej połyskującej ozdoby Ci łatwiej stworzyć cieniowanie, niż gdybyś sięgnęła po lakier. Pyłek należy rozprowadzić na gąbeczkę przeznaczoną do ombre na warstwę dyspersyjną lakieru. W tym wypadku jako kolor bazowy wybierz coś kontrastującego, np. biały. Kilka odbić gąbki o różnym nacisku pozwoli Ci stworzyć gradient, który będzie świecił w ciemnościach.

Lakier hybrydowy dla nowoczesnej dziewczyny

Jeśli lubisz ciekawe efekty na paznokciach, na pewno spodobają Ci się również inne, niebanalne propozycje od producentów hybryd. Znany i lubiany Cat Eye to lakier, w którym zatopione są drobno zmielone opiłki żelaza. Za pomocą specjalnego magnesu przesuwa się je po powierzchni paznokcia i tworzy niebanalne wzory, przypominające nie tylko kocie oko, ale również metaliczne fale i esy-floresy.

Kolejną technologiczną ciekawostką są lakiery hybrydowe termiczne. Na długiej płytce stworzą one efekt ombre, ponieważ koniec paznokcia będzie podlegał wpływowi chłodniejszej temperatury i stanie się odrobinę ciemniejszy. Jednocześnie ten rodzaj manicure’u będzie się zmieniał w zależności od pory dnia i miejsca, w którym będziesz przebywała. Ciepło działa na kolor rozjaśniająco, zaś chłód nasyca go i przyciemnia. Te rodzaje produktów występują w wariantach jednokolorowych, ale możesz wybrać też lakier hybrydowy szaro-różowy lub granatowo-zielony.