kurtka meska
24 czerwca 2021

Czy męska kurtka sportowa sprawdzi się także latem? Sprawdź, kiedy ją nosić!

By redakcja serwisu

Kurtki sportowe męskie to ten typ garderoby, który kojarzy nam się głównie z okresem zimowym. Ewentualnie wczesną wiosną i późną jesienią, kiedy temperatury na zewnątrz zdecydowanie nie napawają optymizmem. Robimy wówczas wszystko, aby jak najszczelniej ochronić się przed złymi warunkami atmosferycznymi. Czy jednak kurtki sportowe męskie mają szansę sprawdzić się także latem? Okazuje się, że jak najbardziej!

Gdzie zakładać kurtki sportowe męskie latem?

Wbrew pozorom miejsc, gdzie będziesz potrzebował kurtki sportowej męskiej, jest całkiem sporo. I nie mówimy tutaj o wycieczce w wysokie góry. Całkiem dobrze sprawdzą się także w Polsce. Weź ze sobą:

  • kurtkę sportową przeciwdeszczową męską, jeśli wychodzisz z domu, a prognozy pokazują nawet niewielkie szanse na opady; tego typu elementy garderoby zazwyczaj bardzo łatwo złożyć w niewielki prostokąt, który bez problemu zmieści się w Twoim plecaku;
  • kurtkę męską sportową wiosenną, jeśli wybierasz się na trening wczesnym rankiem lub późnym popołudniem; wbrew pozorom nawet letnie noce mogą być wyjątkowo chłodne, więc lepiej nie ryzykować przeziębieniem;
  • kurtkę puchową sportową męską, jeśli jedziesz pod namioty z kumplami; temperatura pomiędzy północą a godziną czwartą może spaść znacznie niżej, niż Ci się wydaje; nic tak nie pomoże wówczas w odpowiednim wypoczynku jak ciepła narzuta;
  • kurtkę wiatrówkę, jeśli zamierzasz wspiąć się na szczyt; choć pogoda u podnóży gór zazwyczaj w lecie jest przepiękna, może diametralnie się zmienić, kiedy będziesz już na górze; taka kurtka ochroni Cię przed wiatrem, który może oziębić nawet najwytrwalszy organizm;
  • zwykłą kurtkę skórzaną lub katanę, kiedy wychodzisz na spotkanie z przyjaciółmi; bądźmy szczerzy, takie imprezy kończą się o różnych porach, dlatego dobrze jest być przygotowanym na każdy scenariusz.

Czy każda kurtka sportowa męska sprawdzi się na lato?

Niestety nie, dlatego tak ważne jest to, aby dokładnie zapoznać się z metką ze składem przed dokonaniem zakupu. Skąd wiedzieć, jak ją czytać? Przedstawiamy najbardziej popularne materiały, z których wykonuje się kurtki sportowe męskie:

  • Bawełna. Materiał zdecydowanie najbardziej pożądany, ponieważ pozwala na właściwą wentylację organizmu. Podczas ciepłego wieczoru spowalnia przegrzanie organizmu. W nocy natomiast chroni przed chłodem. Jeśli znajdziesz kurtkę wykonaną właśnie z tej tkaniny, zdecydowanie rozważ jej zakup.
  • Wiskoza. Tańszy odpowiednik bawełny, z którego również są wykonywane jakościowe kurtki. Jest on przyjemny dla skóry człowieka.
  • Elastan. Włókno syntetyczne, które jest dodawane do innych materiałów. Jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialne za nadawanie elastyczności kurtkom. Powinno być dla Ciebie szczególnie pożądane, jeśli kupujesz okrycie wierzchnie na poranny jogging.
  • Poliester. Sztuczny materiał, którego powinno się unikać podczas zakupu koszulek mający kontakt ze skórą. Sprawdza się jednak przy produkcji kurtek przeciwdeszczowych.
  • Akryl. Podobnie jak poliester jest sztucznym włóknem. Lepiej go unikać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyboru różnych materiałów – przeczytaj ten artykuł: https://zwierciadlo.pl/moda-i-uroda/czarna-bluza-to-podstawa-meskiej-szafy-zobacz-nasze-propozycje.