dbanie o brode
15 grudnia 2022

5 etapów pielęgnacji brody. Sprawdź, jak pielęgnować brodę

By redakcja serwisu

Brody i ogólnie zarost to coś, co regularnie wraca do łask i staje się modne. Wielu mężczyznom broda wydaje się ponadto symbolem męskości i z tego powodu dążą oni do jej posiadania. Aby jednak wyhodować sobie świetnie wyglądającą brodę, trzeba będzie zaprzyjaźnić się z procesem, jakim jest jej pielęgnacja. Oto 5 jej etapów, po których poznaniu doskonale będziesz wiedział, jak pielęgnować brodę, by rosła ona zdrowa i gęsta. 

Jak pielęgnować brodę – 5 najważniejszych etapów

Pielęgnacja brody to temat na tyle rozległy, że najczęściej dzieli się go na kilka etapów. Poznanie pięciu najważniejszych pozwoli posiąść wiedzę wymaganą do tego, by móc powiedzieć, iż mamy świadomość jak pielęgnować brodę w prawidłowy sposób. Oto pięć najważniejszych etapów pielęgnacji brody.

Jest to kolejno pielęgnacja poprzez kosmetyki, przycinanie, czesanie, stylizacja oraz mycie brody. Te pięć etapów w zupełności wystarczy do tego, by wyhodować sobie bujną brodę. Oczywiście potrzebna będzie też szczypta naturalnych predyspozycji do posiadania zarostu. Nawet gdy nie są one wybitne, da się jednak coś zdziałać i sprawić, że wyrośnie nam broda, która pozwoli na noszenie ciekawego i stylowego zarostu. 

Jak pielęgnować i myć brodę?

Aby pielęgnować i myć brodę warto się najpierw nieco doedukować i na przykład dowiedzieć się co daje olejek do brody oraz poznać dobre szampony do niej. Olejek jest kluczowy w etapie jej pielęgnacji. Bez szamponu z kolei trudno będzie nam dobrze umyć brodę. Do jej mycia nie powinno się bowiem korzystać ze zwyczajnych preparatów, takich jak na przykład mydło, czy też szampon do włosów. Struktura włosów na brodzie jest bowiem dość delikatna i wymaga zastosowania zupełnie innych związków, jeśli szampon ma być jednocześnie skuteczny i nie ryzykować ich uszkodzenia. Dlatego właśnie trzeba kupić specjalny szampon do brody. 

Jak czesać i stylizować brodę?

Aby dobrze czesać i stylizować brodę trzeba przede wszystkim postawić na odpowiednie akcesoria i kosmetyki. Do czesania podstawowym elementem jest szczotka z naturalnego włosia. Do stylizacji z kolei potrzebne są specjalne preparaty. Na przykład można wykorzystać wosk do brody, który pozwala na jej dowolne ułożenie. 

Jak często przycinać brodę?

Tutaj naprawdę dużo zależy od tego, jak szybko ona rośnie. Jeśli dzieje się to naprawdę szybko, to do barbera, który pomoże ją dobrze wystylizować, warto wybrać się chociaż raz na kilka tygodni lub raz w miesiącu. U osób, którym włosy na brodzie rosną wolniej, można ograniczyć się do wizyty przypadającej raz na każde dwa miesiące.